Usługi Wszystko o zdrowiu

Implantologia – co warto wiedzieć?

Dawniej osoby, które z rozmaitych przyczyn ”zgubiły” zęby, zmuszone były do tego, żeby korzystać z protez. Nie było to niestety trafione rozwiązanie, bo protezy wymagają czasochłonnej pielęgnacji, zaś ich zakładanie nie jest zbyt komfortowe. Z tego powodu tak dużym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które okazują się znacznie wygodniejsze, ale także mają sporo innych atutów. Implantologia wszak pozwala na osiągniecie trwałych efektów, ograniczając do zera ryzyko poluzowania implantu. Warto zatem dowiedzieć się, jak wygląda zabieg wykonania implantów zębów, jakie rodzaje są wykorzystywane przez dentystów implantologów oraz jak znaleźć specjalistę, który wykona nam implanty zębów.

Na jakich zasadach polega implantologia?

Obecnie implantologia stosuje dwa typy implantów – najpopularniejsze o wielkości 10 mm oraz nieco krótsze, czyli 6 mm. Implant wykonany ze specjalnego rodzaju tytanu jest wkręcany w dziąśle chorego, zaś organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nanotechnologia zaś umożliwia znaczące zmniejszenie czasu dochodzenia do siebie – pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości już po 90 dniach. Do tego czasu musi stosować chłodne okłady, zaś od razu po operacji – wystrzegać się gorących dań, papierosów i napojów alkoholowych. Istotne będzie również stosowanie odpowiednich preparatów, które zwalczają opuchliznę i dyskomfort.

Skuteczna oraz bezpieczna implantologia

Implantologia ma spory wpływ na wygodę życia pacjentów – z tego względu tak ważne jest to, aby znaleźć odpowiedniego specjalistę. Jak więc uniknąć niemiłych pomyłek i problemów ze zdrowiem? Słusznie postąpimy powierzając wszczepienie implantów zębów dentyście ze sporym stażem i pozytywnymi opiniami wcześniejszych klientów. Gdzie je wyszukać? Przede wszystkim w internecie. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę nazwy gabinetu stomatologicznego z pewnością znajdziemy istotne wskazówki.