Usługi Wszystko o zdrowiu

Implanty zębowe – wytrzymałe i bezpieczne dla zdrowia

Implanty zębów to doskonała metoda na zastąpienie utraconego korzenia. To świetne rozwiązanie dla osób, które utraciły kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzeba im pełnej protezy. Aczkolwiek implanty zębów jednakowo dobrze sprawdzają się też w przypadku dużych ubytków, a nawet całkowitego bezzębia. Są one o wiele bardziej komfortowe od protez, a jeśli właściwie o nie zadbamy, bez większych problemów możemy cieszyć się nimi do końca życia. Tak duża wytrzymałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa materiałów, które wykorzystuje się do ich produkcji. Z czego wykonuje się nowoczesne implanty zębów?

Implanty stomatologiczne – materiały

Na samym początku warto wspomnieć, że implant zęba to tylko ta część, która jest wszczepiona w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Element widoczny to korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – materiału, cechującego się wysoką trwałością. Jego bezsprzecznym atutem jest też fakt, że nie koroduje ani reaguje z żadną substancją – jego stosowanie jest więc w stu procentach bezpieczne dla zdrowia. Przy prawidłowo wykonanym zabiegu i przestrzeganiu higieny, wytrzyma wiele lat.

Z jakich materiałów wykonuje się korony implantów zębowych?

Wachlarz tworzyw, z których wytwarza się korony jest szerszy. Najlepszym rozwiązaniem są implanty stomatologiczne z koroną z porcelany, która do złudzenia przypomina naturalny ząb, a prócz tego nie wywołuje uczulenia. Implantologia oferuje też tańsze korony metalowe z porcelanową powłoką poprawiającą ich walory wizualne i dodatkowo zapobiegającą uczuleniom. Ostateczna budżetowa alternatywa, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Z uwagi na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one zakładane przede wszystkim w miejsce zębów tylnych.