Motoryzacja Usługi

Inspekcja auta przed kupnem – kupuj bezpiecznie

Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na kupno samochodu prosto z salonu. Nie jest to zresztą konieczne, bo na rynku wtórnym dość prosto możemy znaleźć modele, które przy prawidłowej eksploatacji pojeżdżą nawet kilkanaście lat. Oczywiście znalezienie takiego auta wymagać będzie odpowiedniej wiedzy i umiejętności diagnozowania różnego typu usterek. Większość z nas zwyczajnie ich nie posiada, jednak nie oznacza to, że tacy kierowcy, kupując auto z drugiej ręki, narażeni są na ponoszenie dużego ryzyka. Mogą bowiem skorzystać z pomocy profesjonalisty.

Kupno samochodu używanego – co warto sprawdzić?

Lista rzeczy, które potencjalny nabywca auta powinien skontrolować przed jego zakupem jest długa i obejmuje zarówno kwestie prawne, jak i techniczne. Jeśli idzie o kondycję techniczną pojazdu najwięcej na jej temat powiedzą takie elementy jak oświetlenie, szyby (zwłaszcza przednia) oraz ewentualne przerwy między elementami nadwozia, wskazujące na możliwą wypadkową przeszłość samochodu, podobnie zresztą jak niedomykające się drzwi. Przed nabyciem auta koniecznie powinniśmy też upewnić się, że nie figuruje ono w rejestrze pojazdów kradzionych.

Komu powierzyć sprawdzenie auta przed zakupem?

Jak już wspomnieliśmy, uzyskanie stuprocentowej pewności co do tego, że samochód jest w dobrym stanie technicznym, a konieczne naprawy nie okażą się dla naszego budżetu dużym nadwyrężeniem, wymaga specjalistycznej wiedzy. Dlatego zadanie to warto zlecić specjalistom wykonującym inspekcje samochodów przed zakupem. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest to, warsztaty oferują też sprawdzenie historii samochodu po numerze VIN.