Usługi

Jak podejść do organizacji chrzcin?

Kliknij tutaj, jeśli ciekawi Cię korzystna oferta lokalu na chrzciny w Krakowie.

Dla młodych rodziców chrzciny są pierwszą wielką rodzinną okolicznością, w której centrum będzie ich nowo narodzone dziecko, wobec tego troszczą się o to, żeby wszystko w ten dzień było idealne. Organizacja chrzcin może być jednakże trudne, w szczególności jeśli na imprezie ma pojawić się spora liczba bliskich oraz znajomych. Tutaj znajdziesz garść porad, które pomogą ci w tym zadaniu.

Nie śpiesz się – daj sobie czas na precyzyjne zaplanowanie chrzcin

Wiele lat temu chrzciny miały miejsce wkrótce po narodzinach malucha, nierzadko wręcz w dniu połogu, z przyczyny ogromnej śmiertelności noworodków. Z czasem chrzciny przeistoczyły się w znaczący dzień nie tylko dla najbliższej rodziny malucha, tym samym są wyprawiane na ogół parę miesięcy po jego urodzinach. Pozwala to na szczegółowe przemyślenie kluczowych kwestii tej okoliczności, czyli wybór ojca i matki chrzestnych, a także świątyni, w której zostanie udzielony sakrament. Ustalając z parafią dzień chrztu warto wziąć pod uwagę, ile czasu będzie nieodzowne na powiadomienie wszystkich zaproszonych gości, a także zamówienie dla nich posiłków i noclegu, jeśli będą podróżować do nas z różnych zakątków kraju. W wysłanych zaproszeniach polecamy dodać prośbę o konfirmację przez zaproszonych swojej obecności, co jest potrzebne do określenia jaką liczbę osób ostatecznie będziemy gościć. Nie krępujmy się również powiadomić, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla pociechy. Rodzina w głównej mierze skupia się na zabawkach, jednak rodzicom więcej radości dadzą praktyczne podarki, jak przykładowo fotelik do auta, wózek dla dziecka czy ubranka.

Jak znaleźć lokal na przyjęcie z okazji chrztu?

Zaledwie dekadę temu chrzciny urządzano przeważnie w domu rodziny dziecka, wskutek tego nie każdy uczestnik obrzędu w świątyni był zapraszany na uroczysty poczęstunek. Współcześnie normą jest już wspólny obiad dla ogromnej grupy członków rodziny oraz bliższych i dalszych znajomych dumnych rodziców. Sprawdzając propozycje sal, w których można urządzić przyjęcie z okazji chrztu, wybieraj te, które nie tylko zapewnią cudownie ozdobione wnętrza, ale też kooperują z firmą cateringową, która przyszykuje menu harmonizujące z charakterem obiadu oraz która zapewni fachową obsługę gości. Jeśli ceremonia odbędzie się w okresie letnim, warto znaleźć lokal na chrzciny z wejściem do ogrodu, w którym fotograf czy rodzina wykona śliczne zdjęcia, a najmłodsi goście imprezy zamiast siedzieć przy stoliku mogą harcować na powietrzu. Znaczący jest również taki dobór sali na przyjęcie z okazji chrztu, by dojazd z kościoła do miejsca docelowego był szybki, tak samo jak późniejszy powrót gości do domu bądź zarezerwowanego hotelu.

Dane kontaktowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]