Usługi

Kontenerowy wywóz śmieci – nie musisz robić tego sam

Remont mieszkania, sprzątanie strychu albo piwnicy, prace w ogrodzie, przebudowa czy też budowa domu – co łączy te, na pierwszą myśl w ogóle niezwiązane ze sobą czynności? W trakcie ich trwania wytwarzane są pokaźne ilości odpadów, których nie powinniśmy wyrzucać do odpadów komunalnych. Stare sprzęty domowe i meble, gruz budowlany, a także ziemia i odpady zielone muszą być dostarczone do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Co jednak zrobić, jeśli nie jesteśmy w stanie przewieźć ich na własną rękę? W takich wypadkach najrozsądniej zrobimy decydując się na kontenerowy wywóz odpadów.

Wywóz odpadów – na czym polega?

Wywóz odpadów w przystosowanych do tego kontenerach to usługa pozwalająca uniknąć wywożenia odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Zajmująca się nim firma usługowa dostarcza do klienta kontener o objętości dopasowanej do zaawansowania prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może w okresie wskazanym w umowie zapełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, że poniesie następstwa przewidziane za ich nieprawidłowe przechowywanie. W określonym w umowie terminie firma odbiera od niego kontener na śmieci wraz z odpadami. To na niej spoczywa w tym momencie obowiązek zadbania o utylizację śmieci zgodnie z prawem, co czyni to rozwiązanie praktycznym i bezproblemowym.

Komu polecamy kontenerowy wywóz śmieci?

Kontenerowy wywóz śmieci zamawiają różni klienci. Z oczywistych powodów usługi tego typu największym zainteresowaniem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy w wielu przypadkach nie są w stanie zorganizować transportu śmieci do PSZOK-u. Ze względu na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest również niejednokrotnie zamawiany przez inne firmy. Wykorzystują je m.in. przedsiębiorstwa budowlane, remontowe czy ogrodnicze. W sezonie zimowym to też najlepszy sposób na przechowywanie i pozbycie się śniegu usuniętego z trawników, boisk, dróg wewnętrznych czy parkingów.