Usługi

Metody rozwoju osobistego – sesje coachingowe

Sprawdź informacje o sesjach coachingowych.

Pełne spożytkowanie swojego potencjału może nie być łatwe. Niekiedy przyczyną trudności są kwestie psychologiczne, innym razem zwyczajnie nie posiadamy motywacji. Bez względu na przyczynę, tego rodzaju problemy bywają niezmiernie uciążliwe i nieraz uniemożliwiają rozwój zawodowy czy osobisty. Co najgorsze, przezwyciężenie ich bez pomocy osób trzecich jest często jest niemożliwe albo co najmniej niesamowicie trudne. Z tej przyczyny warto wspomóc się doświadczeniem specjalistów. Tym bardziej, iż metody wykorzystywane obecnie przez coachów w szeregu kazusów są nadzwyczaj skutecznym instrumentem w pokonywaniu ograniczeń blokujących drogę do realizacji zamierzonych celów.

Sesje coachingowe. Jakie problemy porusza coach?

Współpraca z coachem rozpoczyna się od obustronnego poznania się. Na tym etapie najważniejsze jest bez wątpienia zbudowanie obopólnego zaufania i swoistego rodzaju więzi, które są potrzebne do tego, aby osiągnąć oczekiwane rezultaty. Podczas początkowych spotkań – które mogą być prowadzone przez telefon czy też za pośrednictwem popularnych komunikatorów internetowych – coach pozna też umiejętności, cele i cechy charakteru swojego klienta, a także omówi z nim program działania. W toku współpracy najczęściej prowadzi się parę sesji coachingowych, trwających mniej więcej 1,5 godziny. Ostatnie spotkanie to z kolei sposobność do ewaluacji działań i sprawdzenia, jak klient poradzi sobie z konkretnymi problemami w pojedynkę. To, jakie zagadnienia będą rozpracowywane w trakcie sesji coachingowych jest uzależnione od zamierzeń osoby szukającej pomocy – może to być podniesienie szeroko rozumianej satysfakcji z życia lub wzrost jego skuteczności.

Profesjonalny coaching – rozszerz swoje kwalifikacje personalne albo zawodowe

Na profesjonalny coaching można zdecydować się w różnych sytuacjach. Jednym z najistotniejszych bodźców uzasadniających zwrócenie się o pomoc coacha, jest chęć kompletnego użycia swojego potencjału w celu rozwinięcia umiejętności zawodowych bądź personalnych. Coach psycholog potrafi również w zauważalny sposób wspomóc nas w podniesieniu komfortu życia, np. ucząc, jak minimalizować niepokoje, a także wzmacniając poziom satysfakcji.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]