Uroda Usługi

Mikropigmentacja medyczna – sposób na maskowanie blizn na głowie

Skieruj się na microclinic.pl/mikropigmentacja-blizn/, aby znaleźć informacje o mikropigmentacji blizny.

Blizny, które powstały na skórze w wyniku różnych przyczyn, wielu osobom przeszkadzają bądź wprowadzają je w kompleksy. O ile ukrycie blizn na obszarach skóry bez włosów nie jest proste, o tyle na brodzie i głowie pomaga w tym mikropigmentacja.

Mikropigmentacja zakamufluje blizny po oparzeniach i po źle wykonanych transplantacjach włosów

Skóra cechuje się znacznymi możliwościami odbudowy i przeważnie potrafi zregenerować się również po ciężkim uszkodzeniu. Lecz jej odtworzenie mało kiedy bywa doskonałe. Po przecięciu skóry w miejscu urazu powstaje blizna, która często pozostaje widoczna do końca życia. Im poważniejsze obrażenia, tym większe ryzyko, że miejsce to w przyszłości będzie znacznie odróżniać się od otaczającej skóry. Do tworzenia się blizn dochodzi w wyniku oparzeń, obrażeń mechanicznych bądź rozmaitych chorób, a niekiedy wręcz są efektem nie podjęcia albo nieprawidłowego leczenia zranionego obszaru skóry. Zbliznowacenia mogą manifestować się zwłóknieniem zauważalnym w dotyku, ale bywają też tylko odbarwieniem na skórze. Jeżeli na skutek obrażeń uszkodzone zostaną mieszki włosów, na tym obszarze nie będą wyrastać później nowe włosy, co w przypadku blizn w linii szczęki bądź na głowie może wywołać u niektórych kompleksy na tym tle. W takich sytuacjach można jednak podjąć decyzję o mikropigmentacji medycznej blizn. W ten sposób można ukryć blizn w linii brwi, na głowie lub w obrębie brody, które powstały w wyniku oparzeń, urazów mechanicznych, a także po nieudanych transplantacjach włosów metodami STRIP i FUE.

Maskowanie blizn na głowie – ile trwa zazwyczaj zabieg?

Do mikropigmentacji medycznej można zgłosić się tylko wtedy, gdy blizna jest wygojona. Przeważnie do zakamuflowania blizny potrzebny jest pojedynczy zabieg, ale są również blizny potrzebujące 2 lub nawet 3 wizyt u linergisty (tak zwie się osobę przeprowadzającą mikropigmentację). Wypada zaakcentować, że mikropigmentacja nie przywraca włosów, ale przez punktowe umieszczenie barwnika w górnych warstwach skóry powoduje, iż blizna staje się mało lub w zasadzie kompletnie niewidoczna. Jest to możliwe dlatego, że linergista zawsze perfekcyjnie dobiera kolor pigmentu do naturalnego koloru włosów pacjenta poddawanego zabiegowi. W zależności od powierzchni objętej mikropigmentacją blizny, sesja zabiegu zabiera od 60 minut do nawet 5 godzin. Barwnik z biegiem czasu traci swą intensywność aż w końcu znika, wobec tego aby przywrócić pierwotny wygląd potrzebne są cykliczne zabiegi w odstępach paru lat.

Dane kontaktowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]