Usługi Wszystko o zdrowiu

Mikropigmentacja medyczna ukrywa efekty utraty włosów

Zajrzyj na https://bit.ly/3veFtha, aby znaleźć informacje o mikropigmentacji.

Na pewno przeglądając oferty gabinetów kosmetycznych zetknęliście się z zabiegiem mikropigmentacji. W powszechnym mniemaniu mikropigmentacja to tylko rzadziej używane określenie na popularny wśród pań makijaż permanentny. Jednakże wykonanie trwałego makijażu to tylko jeden ze sposobów zastosowania tej techniki, która poza kosmetyką ma też zastosowanie w medycynie.

Mikropigmentacja – ukrywanie bielactwa oraz łysiny

Mikropigmentacja to w kosmetologii procedura, na którą decydują się z reguły kobiety pragnące zredukować czas przeznaczany codzienne na wykonywanie makijażu. To dobre rozwiązanie dla osób, które są pewne tego, jak pragną wyglądać na co dzień. Jest jednakże też mikropigmentacja medyczna, która mimo że wciąż jest zabiegiem z obszaru estetyki, wywiera znaczne oddziaływanie na psychikę jednostki, która się na nią decyduje. Od kilkunastu lat niezwykle popularne jest stosowanie mikropigmentacji jako zabiegu alternatywnego dla przeszczepu mieszków włosowych, na który z uwagi na deficyt środków finansowych nie może zdecydować się mnóstwo osób cierpiących z powodu łysienia. Mikropigmentacja pozwala także zwiększyć stopień akceptacji własnego wyglądu – dzięki niej możliwe jest niechirurgiczne optyczne odtworzenie brodawki sutkowej, jak również tuszowanie bielactwa oraz blizn.

Jak przebiega mikropigmentacja głowy?

Na pozór zabieg ten wygląda jak zwyczajna usługa tatuażu. Linergista albo linergistka, bowiem tak zwie się osoba wykonująca mikropigmentację, specjalistycznym przyrządem wykonuje punkcję naskórka i tym sposobem wprowadza w niego nieorganiczny pigment. Inaczej niż w przypadku tatuażu finalny efekt nie jest stały i widoczny jest około 12 miesięcy. Co jest powodem tej różnicy? W trakcie tatuażu pigment wprowadzany jest w głębokie warstwy skóry, natomiast w trakcie zabiegu mikropigmentacji wprowadza się go dość płytko. W efekcie wraz ze złuszczaniem się naskórka z czasem barwnik sukcesywnie zanika. Stąd jeśli intencją osoby poddającej się mikropigmentacji jest długofalowe ukrywanie rzadkich włosów albo łysiny, powinna ona wiedzieć, iż niezbędne będzie regularne ponawianie zabiegu w mniej więcej rocznych odstępach.

Dane kontaktowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]