Usługi Usługi z zakresu finansów

Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe

Skorzystaj z usług fachowców z biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie finansów w małych przedsiębiorstwach okazuje się zazwyczaj powodem sporych problemów. Mniejsze podmioty zwykle nie są w stanie przyjąć specjalisty ds. księgowości na etat, a ich właściciele nie zawsze potrafią sumiennie pokierować finansami. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest prostsze niż może się to wydawać – wystarczy jedynie zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści w ten sposób zyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, że poziom usług będzie satysfakcjonujący?

Biuro rachunkowe – powierz finanse firmy ekspertom

Na pomoc biura rachunkowego warto zdecydować się zwłaszcza ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeśli zostawimy budżet firmy profesjonalistom, zyskamy gwarancję, iż potencjalne kontrole US nie zakończą się wystawieniem kar. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to również oszczędność pieniędzy oraz pracy – nie trzeba troszczyć się o finansami samemu, ani zatrudniać specjalisty na pełen etat. Warto też nadmienić o wygodzie, jaka wiąże się z takimi usługami. Obecnie nie trzeba już regularnie jechać osobiście do biura rachunkowego, ponieważ dużo kwestii można uzgodnić z księgowym używając poczty elektronicznej.

Czym nie kierować się przy wyborze biura rachunkowego?

Poszukując biura rachunkowego nie zalecamy sugerować się wyłącznie cennikiem usług – podejrzanie niskie ceny usług w wielu przypadkach zwiastują ich niezadowalającą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego szczególną uwagę zwróćmy na to, czy jego eksperci posiadają wymagane uprawnienia, np. certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej bądź certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu finansów, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń osób zatrudnionych czy wyliczanie składek ZUS.

Dane kontaktowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]