Usługi

Nieszczelne okna – jak je zreperować?

Zobacz więcej informacji o nieszczelnych oknach plastikowych na www.serwismeteo.pl

Na komfort domowników ma ogromny wpływ stan techniczny okien. Okna chronią dom przed wilgocią i mrozem, a także izolują go od ulicznego zgiełku. Nieprawidłowo wyregulowane bądź uszkodzone okna nie zapewniają odpowiednich warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale też, z uwagi na spore straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze powody ku temu, aby zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – co należy wiedzieć?

Zgodnie z sugestią specjalistów, przegląd stanu technicznego okien należy przeprowadzić przynajmniej raz w roku. Nie warto tego lekceważyć, gdyż po tym czasie ewentualne usterki mogą być już na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub drewniane można zidentyfikować po oporze podczas otwierania i zamykania. Im więcej siły należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są luzy i, w konsekwencji, straty energii.

Jak przeprowadzić uszczelnienie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wykonanych z innych materiałów, polega głównie na ich wyregulowaniu (najczęściej służy do tego śruba zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z wiatrem, wilgocią, jak również wysokimi i niskimi temperaturami mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i fachowych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy rozpoczynać pracy na własną rękę. Lepiej zrobimy zlecając to doświadczonej firmie, która oferuje uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych dużych aglomeracjach, ale również i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]