Usługi

Opieka nad psem na czas wyjazdu – czy warto?

Wyjazdy służbowe, podróże samolotem lub dalekobieżnym autobusem czy pobyt w szpitalu – to tylko niektóre z sytuacji związanych z koniecznością zapewnienia czworonogowi opieki. Problemu nie mają osoby, które mogą oddać swojego pupila pod opiekę krewnych lub przyjaciół. Jednak jest to kłopot, jeśli nie mamy takiej możliwości. Wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług opiekuna dla psa – takie firmy działają nie tylko w dużych miastach jak Warszawa, ale też w mniejszych .

Opieka nad psem w hotelu

W hotelu dla zwierząt nasz pies ma zapewnią kompleksową opiekę przez cały pobyt. Właścicieli czworonogów na pewno uspokoi fakt, że nad zwierzakiem całodobowo czuwa opiekunka dla psa, która troszczy się nie tylko o jego zdrowie, ale też dobre samopoczucie, w razie potrzeby zapewniając czułość i zabawę. Pies ma też do dyspozycji własny kojec, co minimalizuje stres związany z rozłąką z właścicielem. Hotel zapewnia wyżywienie, choć jego podstawową działalność stanowi opieka – dla psa lepiej więc przywieźć jego ulubioną, codzienną karmę. Dzięki temu unikniemy stresu i problemów żołądkowych związanych ze zmianą diety.

Opieka nad psami – jak przyszykować czworonoga?

Karma nie jest jedyną rzeczą, o której trzeba pamiętać powierzając swojego pupila opiekunowi dla psa. Czworonóg koniecznie powinien mieć książeczkę zdrowia potwierdzającą to, że jest odrobaczony i zaszczepiony. Konieczna jest też ochrona przed kleszczami i pchłami – na przykład w postaci specjalnej obroży. Poza tym nie wolno zapominać o kojcu lub innym elemencie posłania psa, zabawce, do której nasz pupil jest przywiązany oraz smyczy.