Usługi

Opróżnianie strychów po remontach

Sprzątanie strychów może przebiec sprawnie i bez problemu. Funkcjonuje dużo firm, które pomagają się z tym uporać, wypożyczając konsumentom akcesoria konieczne przy oczyszczaniu strychów. Jak to działa? Sprawdźmy to.

Sprzątanie strychów – wypożycz zbiorniki

Modernizacje nieruchomości to wyjątkowo żmudne zajęcia, szczególnie jeśli dotyczą sporych pomieszczeń. Gruz należy wywieźć, używając w tym celu wypożyczone uprzednio pojemniki. Tego typu elementy wspierające opróżnianie strychów możemy wynająć u specjalistycznych przedsiębiorstw, świadczących usługi na terenie całego kraju (m. in. w Krakowie, Poznaniu, Toruniu). Za niewielką opłatą można je pożyczyć na określony czas (na przykład 2 tygodnie). Koszt posprzątania odpadów ze strychu nie jest wysoki – uzależniony jest od wielkości lokalu i modelu sprzętów znajdujących się tam (zamrażarki, telewizory lub płyty CD).

Sprzątanie strychów – nie próbuj rozmontowywać urządzeń na własną rękę

Dzięki takim usługom nie musimy sami usuwać gratów ze strychu – firma wykona wszystko w naszym imieniu. Do tego jeszcze fachowcy zapakują śmieci do specjalnego pojemnika i przetransportują całość do recyklingu. Niesprawne urządzenia RTV muszą być poddane zabiegom zgodnym z dyrektywami unijnymi, nie można zatem samodzielnie ich rozmontowywać i usuwać. Dlatego jeśli planujemy oczyścić dużą powierzchnię – skontaktujmy się z fachowcami, którzy dysponują wysokiej jakości sprzętem i mają możliwość zutylizowania śmieci, niezależnie od tego czy jest to gruz, czy niesprawny telewizor.