Technologie Usługi

Potrzebujesz wydrukować swój prototyp? Sprawdź ofertę druku 3D

Pod tym linkiem poznasz korzystną ofertę druku 3D Kraków.

Usługa drukowania 3D jest skierowana zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób prywatnych. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest kierowana głównie do inżynierów, projektantów CAD, osób zatrudnionych w działach technicznych i badawczo-rozwojowych, konstruktorów, jak również przedstawicieli wielu innych branż przemysłu. Każda firma czy też osoba, która potrzebuje modelu koncepcyjnego albo prototypu wydrukowanego przy pomocy technologii PolyJet, FDM, SLS,SLA, i DMLS, może zamówić tę usługę, o ile nie dysponuje własnym urządzeniem do drukowania 3D.

Wydruki 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w branży profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – poza asortymentem oferuje również usługi, takie jak:
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D
Nie licząc przytoczonych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (stacjonarne i online – webinary). Na stronie firmy znajduje się również baza wiedzy. Umieszczono tam zarówno materiały przygotowane przez ekspertów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. CadXpert jest także pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

Drukowanie 3D w technologii SLA dla szybkiego prototypowania

Drukowanie 3D w technologii SLA to pierwsza, innowacyjna metoda wytwarzania prototypów. Ta technologia – nazywana również stereolitografią – bazuje na utwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy wiązką laserową. Do kogo skierowana jest usługa wydruku 3D w technologii SLA? Do osób albo podmiotów, które potrzebują modeli precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To technika, która umożliwia niespotykaną rozdzielczość druku i wydruk wyrazistych konturów, detali, bardzo wąskich ścianek oraz wygładzonej powierzchni.

Drukowanie 3D w technologii FDM – kolorowe materiały

FDM to najbardziej rozpowszechniona technologia drukowania 3D – za jej powodzeniem stoi atrakcyjny stosunek jakości do ceny, a także opcja zastosowania filamentów w szerokiej palecie barw. W trakcie druku metodą FDM na prototyp nakładane są stopniowo warstwy materiału termoplastycznego – przy czym można określić grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest wykonywany najczęściej za pomocą urządzeń przemysłowych Stratasys i drukarek 3D MakerBot. Z tej technologii druku korzystają firmy, które potrzebują modeli koncepcyjnych bądź prototypów.

Drukowanie 3D w technologii SLS

Technologia wydruku 3D metodą SLS opiera się na analogicznej zasadzie jak przedstawiona powyżej metoda SLA. Również tutaj dodawane są kolejne powłoki tworzywa – w tym przypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są najważniejsze atuty tej techniki druku 3D? SLS ma ogromny potencjał produkcyjny. Technologia laserowego spiekania proszku poliamidowego zapewnia wytrzymałość chemiczną i mechaniczną oraz wyrazistość konturów.

Dane kontaktowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]