Bezpieczeństwo i ochrona Tematyka witryn internetowych Usługi

Pozbądź się wirusa na stronie – czyszczenie infekcji WordPress

Odwiedź wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/, jeśli masz problem z infekcją WordPress.

WordPress okazał się w mijających latach tak modnym CMS-em, iż ilość sklepów i witryninternetowych działających z jego użyciem szacuje się obecnie na miliony. Powszechność korzystania z tego systemu zarządzania treścią sprawia, że strony tworzone na WordPressie są ulubionym celem ataków cyberprzestępców. W sytuacji zawirusowania strony złośliwym oprogramowaniem, niezbędne będzie usunięcie infekcji z WordPressa.

Komu powierzyć czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek?

Witryna rozsyła niechcianą pocztę? Nie dajesz rady się zalogować? Teksty na stronie zostały zmienione bez Twojej wiedzy? A może na witrynie pojawiły się przekierowania do obcych Ci adresów? To jedynie parę z potencjalnych symptomów alarmujących o zainfekowaniu strony. W takich przypadkach niezbędne jest ekspresowa reakcja, żeby zlikwidować powód infekcji, a w konsekwencji przywrócić witrynę internetową do należytego funkcjonowania. Naprawa zawirusowanego WordPressa często przekracza umiejętności osób, które każdego dnia zajmują się tylko tworzeniem sklepów oraz stron www na tym CMS-ie, dlatego czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania bądź po atakach hakerskich należy powierzyć fachowcom od tego typu zadań.

Usuwanie wirusów ze strony www – kompleksowe sprawdzenie baz danych oraz plików strony

Profesjonaliści podejmujący się czyszczenia infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie podczas swoich czynności naprawczych wykonują dokładne sprawdzenie plików oraz baz danych strony. Weryfikują pliki wp-config i htaccess, a także kod wykorzystanych na stronie wtyczek i motywów. W trakcie czyszczenia zawirusowanego WordPressa implementowane są na stronie konieczne zabezpieczenia, minimalizujące niebezpieczeństwo dalszych ataków. Jeżeli długotrwałe zawirusowanie mogło spowodować włączenie strony do wykazu zagrożeń (np. w programach antywirusowych), po usunięciu malware z CMS-a specjaliści mogą podjąć również konieczne kroki w celu skreślenia jej z takich katalogów. Naprawa wszelkich efektów zainfekowania nie gwarantuje, że podobna sytuacja nie zdarzy się w późniejszym okresie, stąd kluczowe jest okresowe aktualizowanie CMS-a oraz wykorzystywanych na stronie wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]