Usługi

Sprzątanie strychów – jak pozbyć się zalegających śmieci?

Nie wszystkie śmieci mogą znaleźć się w zwyczajnym pojemniku na odpady komunalne. Powody tych zakazów są rozmaite – czasem odpady są po prostu zbyt duże, czasem zakazują tego obowiązujące w naszym kraju akty prawne. Co zrobić z takimi problematycznymi śmieciami? Możemy zawieźć je do pobliskiego PSZOK-u, innymi słowy punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. W każdej gminie powinien działać jeden PSZOK, aczkolwiek w najsilniej zaludnionych miastach możemy niekiedy wybrać jeden z kilku punktów. Na nieszczęście to rozwiązanie dostępne jest tylko dla osób, które posiadają odpowiednią ilość wolnego czasu i własny samochód sporą ilością niewykorzystanego czasu i własnym autem. Pozostali najlepiej uczynią, wybierając wypożyczenie kontenera na odpady.

Sprzątanie strychów oraz renowacje – kiedy zamówić kontener na śmieci?

W trakcie różnorodnego rodzaju robót wytwarzane są niestandardowe odpady. Najczęściej są to renowacje mieszkań oraz przebudowa domu – idzie głównie o duże ilości gruzu, a także opakowań po artykułach budowlanych. Dzierżawa kontenera okaże się także doskonałym wyjściem, jeśli planujemy opróżnianie strychu – wówczas pomieścimy w nim wszystkie zalegające od wielu lat niedziałające urządzenia, sprzęty oraz niemodne meble. Opróżnianie strychów czy roboty budowlane będą jeszcze mniej uciążliwe, jeśli z okna domu do kontenera będzie prowadzić specjalny rękaw, dzięki któremu bez ryzyka przeniesiemy odpady bez konieczności męczącego schodzenia i wschodzenia po schodach.

Na czym polega usługa sprzątania strychów oraz kontenerowego wywozu odpadów?

Sprzątanie strychów, ale również kontenerowy wywóz różnorodnych śmieci, to usługi oferowane m.in. przez firmę DPR. W ich ramach zaopatruje się klienta w kontener o wybranej pojemności, który ten przez okres wskazany w umowie może napełnić starymi meblami albo odpadami budowlanymi. Pojemnik jest następnie wywożony z posesji, a zebrane śmieci przekazywane są do miejsca, w którym będą przetworzone zgodnie z obowiązującymi przepisami.