Usługi

Usługi detektywistyczne

Kim jest prywatny detektyw? Już od XIX wieku rozwijał się ten zawód, a użycie niezwykłych i intrygujących zasad dedukcji odbiło swój ślad w literaturze czego przykładem jest na przykład bohater literacki Sherlock Holmes. Fraza “detektyw” pochodzi z łaciny i oznacza „odkrywać”, „wykrywać”, „wyjawić”.
Działalność detektywa skupia się na prowadzeniu śledztwa, podczas którego posługuje się racjonalnym, logicznym myśleniem i rozmaitymi niejawnymi metodami dochodzenia. Taka postać dedukcji ma na celu dojście do właściwych wniosków na podstawie dowodów, poufnych informacji, przesłanek. Prywatny detektyw nawet prowadząc rozpoznanie zdarzenia dla klientów musi posiadać licencję, gdyż jego zeznania mogą mieć duże znaczenie w sprawach sądowych czy dochodzeniach policji.

Zakres pracy detektywa

Coraz częściej korzystamy z pomocy prywatnych detektywów. W dzisiejszych czasach biura detektywistyczne prowadzone są w sposób odpowiedzialny i profesjonalny, gdzie każda charakterystyczna sugestia czy wiadomość od klienta ma znaczenie. Przede wszystkim zakres takiej działalności to zbieranie wrażliwych, tajnych informacji często dotyczących postępowań karnych i cywilnych, szukanie mienia, osób zaginionych lub ukrywających się, ustalanie wiarygodności świadków i aktów, wywiązywania się z odpowiedzialności finansowych i ubezpieczeniowych. Duże zapotrzebowanie na detektywów wynika z faktu, że zdarzają się sytuacje, gdy jesteśmy oszukiwani, a jako strona poszkodowana ciężko jest udowodnić nasze racje i argumenty. W celu ochrony własnych interesów wiele oszustw jest tuszowanych, a oświadczenia osób postronnych i świadków są przekłamane. Jedynie dobry detektyw jest w stanie ustalić jednolitą wersję i dojść do prawdy.