Usługi

Wywóz i utylizacja mebli – co warto wiedzieć?

Na maxgruz.pl zlecisz odbiór starych mebli.

Każdy z nas z pewnością świetnie zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą przedmiotów, których od dawna już nie wykorzystujemy, a których z różnych powodów nie potrafimy się pozbyć. Najczęściej przestawiamy je do piwnicy, do komórki lokatorskiej bądź na strych, żeby nie zagracały miejsca w mieszkaniu. Problem jednak w tym, że po kilku latach i w tych pomieszczeniach robi się tak ciasno, iż zwyczajne ich użytkowanie bywa męczarnią. Dopiero to skłania wielu z nas do dokonania gruntownych porządków, stanowiących przesłankę do tego, aby uwolnić się od nazbieranych rzeczy. Takie duże sprzątanie często urządzamy też, kiedy nabywamy zaniedbaną nieruchomość lub otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie. Warto więc wiedzieć, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak w mgnieniu oka wywieźć stare meble ze strychu, piwnicy i mieszkania.

Zleć wywóz mebli i nie wyrzucaj ich do śmieci komunalnych

Śmieci takie jak połamane panele ścienne lub podłogowe, sprzęt AGD i RTV, części stolarki okiennej czy stare meble nie mogą zostać wyrzucone do pojemnika zarezerwowanego na odpady komunalne. Chcąc się od nich uwolnić, możemy wybierać z trzech rozwiązań. Pierwsze to osobiste przewiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże dysponowania adekwatnie dużym autem. Następne to skorzystanie z gminnej zbiórki takich śmieci. Te mają miejsce zazwyczaj raz na miesiąc – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy więc zobligowani znaleźć miejsce na przetrzymanie rupieci o sporej objętości. Najwygodniejsze jest trzecie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na śmieci, który po wypełnieniu odbierze dostarczająca go firma. Zadba ona także o zgodną z prawem utylizację jego zawartości. Podmioty wypożyczające kontenery nierzadko oferują również fachową pomoc przy opróżnianiu strychu, komórki lub całego domu.

Utylizacja starych mebli – nie tylko porzucone na składowisku

Jeśli stare meble zostaną przetransportowane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych albo podmiotu trudniącego się utylizacją zawodowo, nie skończą spalone ani nie trafią na wysypisko. Po zdemontowaniu ich na elementy podstawowe, a następnie posortowaniu ich podług materiału, z jakiego były wykonane, mogą zostać znów przetworzone i przyczynić się do wyprodukowania nowych sprzętów. Utylizacja mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w największej części się je wykonuje, sprowadza się zazwyczaj do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które później wykorzystuje się do wyrobu nowych garderób, łóżek bądź regałów.

Dane kontaktowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]