Usługi Wszystko o zdrowiu

Zaufaj witaminom – wlewy witaminy C

Witamina C to składnik o szerokim spektrum działania, który zwalcza choroby i wzmacnia układ immunologiczny. Zalecany jest zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Od kilkudziesięciu lat kwas askorbinowy używa się w inny sposób – przy bardzo ostrych chorobach. Zobaczmy zatem na czym polegają dożylne wlewy witaminy C i kiedy się je stosuje.

Wlewy witaminy C – na boreliozę

Witamina C jest składnikiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Musimy przyjmować ją w formie syntetycznej lub naturalnej (np. z warzyw), ponieważ sami nie potrafimy jej wyprodukować. Współczesna medycyna od lat sprawdza wpływ witaminy C na terapię groźniejszych schorzeń – kleszczowego zapalenia mózgu, miażdżycy oraz mnóstwa innych. Naukowcy sprawdzają szczególnie oddziaływanie kwasu askorbinowego na niszczenie komórek kancerogennych – niektóre badania starają się udowodnić, że zastosowanie wlewów witaminy C może dać znacznie lepsze wyniki leczenia. Wprowadzenie dużych porcji witaminy C do organizmu to tzw. dożylne wlewy witaminy C. Kuracja od 10 tysięcy mg pomoże zwalczyć mnóstwo poważnych chorób.

Dożylne wlewy witaminy C – dawki weryfikowane przez specjalistę

Sposób podawania witaminy C, czyli kroplówka, zmniejsza niebezpieczeństwo pojawienia się efektów ubocznych, które mogłyby wystąpić w przypadku zwykłych metod (np. suplementów). Efekty mogą być zdumiewające – choroby układu sercowego zanikną i poprawi się odporność organizmu. Żeby dostrzec trwałe efekty, terapia musi działać przez dłuższy czas, a stężenia witaminy pod stałą kontrolą kontrolowane przez specjalistę, który decyduje o przebiegu leczenia.