Wszystko o zdrowiu

Aparat do magnetoterapii – niezbędny w gabinecie rehabilitacyjnym

Więcej o aparacie do magnetoterapii na http://bit.ly/2NdxxH3.

Magnetoterapia to dział fizykoterapii skupiający się na działaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej, nieprzekraczającej 100 mHz, częstotliwości, a także indukcji w zakresie 0,1-10 megatesli. Magnetoterapii przypisuje się różne działanie, jednak wielu jej cech nie potwierdzono dotąd w badaniach klinicznych. Bezdyskusyjną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli chodzi o przyspieszenie odnowy tkanek i działanie przeciwbólowe podczas zabiegów ortopedycznych, takich jak wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Ponadto magnetoterapia pomaga również w stanach zapalnych, likwiduje obrzęki, redukuje ilość wolnych rodników i poprawia krążenie.

Działanie aparatów do magnetoterapii

Urządzenia do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej indukcji i częstotliwości, które następnie jest przekazywane za pomocą przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do leczonych części ciała pacjenta. Nowoczesne aparaty do magnetoterapii umożliwiają użycie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala przeprowadzić więcej zabiegów i w znacznym stopniu usprawnia pracę placówek medycznych.

Aparaty do magnetoterapii – wykorzystanie

Aparaty do magnetoterapii to ważny element wyposażenia gabinetów fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Z uwagi na pokaźne rozmiary i wagę wynoszącą kilka kilogramów, w swojej najpopularniejszej wersji jest to urządzenie stacjonarne o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Należy jednak podkreślić, iż w sprzedaży znajdziemy także modele przenośne, bardzo dobrze nadające się do pracy z chorymi w ich domach. Aparaty te mają aplikatory w formie dysków lub pasów.

Dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]