Urządzanie domu Wszystko o zdrowiu

Atuty oczyszczaczy powietrza

Mieszkańcy miast stopniowo zdają sobie sprawę z tego, jak istotne dla samopoczucia i zdrowia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wdychamy wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia przemysłowe i alergeny: roztocza, dym tytoniowy, pyłki kwiatów, spaliny samochodów czy wirusy i drobnoustroje. Jak więc przeprowadzić oczyszczanie powietrza w miejscu pracy czy mieszkaniu?

Oczyszczacze powietrza – jak wiele zanieczyszczeń wyeliminują?

W dzisiejszych czasach najlepszym wyjściem jest wyposażenie domu w oczyszczacz powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi, jak i pyłami. Skuteczność oczyszczaczy powietrza mierzy się definiując minimalną wielkość drobin zanieczyszczenia, które będą zatrzymane w ich filtrze. Oczyszczacze o dużej wydajności, zawierające tzw. filtry HEPA, wychwytują prawie 100% zanieczyszczeń o wielkości 0,3 mikrona. Jednak oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem może być znacznie efektywniejsze.

Oczyszczacze powietrza Airdog – zalety

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która gwarantuje najwyższy stopień filtracji. Zatrzymują one nawet cząsteczki o rozmiarze 0,0145 mikrometrów, co pozwala pozbyć się pyły zawieszone PM2.5 i PM10, sadzę czy dym tytoniowy. Urządzenie Airdog X5 efektywnie i ekspresowo usuwa również wirusa grypy, co zaświadczają wykonane testy. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, przyczyniająca się do redukcji kosztów eksploatacji. Nie ma potrzeby cyklicznej wymiany wykonanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można umyć, zaś jonizator plazmowy po prostu wyczyścić na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza działają cicho, są łatwe w obsłudze i energooszczędne.