Wszystko o zdrowiu

Badania dla kierowców

Na http://tinyurl.com/y7kws7u3 zlecisz badania kierowców Bielsko

Zawodowi kierowcy przed zaczęciem pracy zobowiązani są odbyć odpowiednie badania psychologiczne. Jest to szczególnie ważne, jeśli ich praca wiąże się z przewozem ludzi albo towarów określanych jako niebezpieczne dla środowiska. Badania kierowców są obligatoryjne dla właścicieli prawa jazdy kategorii C, D oraz E. Jak opisywane badania wyglądają? W jaki sposób się do nich przygotować?

Badania kierowców – wywiad

Początkowa część badania kierowców opiera się na przeprowadzeniu rozmowy z kandydatem. Prowadzący może tą metodą dowiedzieć się, jak bardzo przepracowany jest starający się o uprawnienia lub jakie mam samopoczucie. Na tym etapie lekarz informuje także kierowcę o tym, jak będą wyglądały badania – dzięki temu minimalizuje się poziom stresu.

Drugi etap badania kierowców

Później kandydat musi uzupełnić dostarczony mu formularz. Zawarte są w nim pytania, za pośrednictwem których specjalista stwierdzi, jak dobrze radzi sobie nerwami oraz jak reaguje na niespodziewane trudności. Test pozwala także stwierdzić, na jakim poziomie są umiejętności społeczne kandydata – a to przecież ma duży wpływ na jego zachowanie na jezdni.

Na jakich urządzeniach wykonuje się badania kierowców?

Ostatnią częścią badania kierowców są próby przeprowadzone na odpowiednich przyrządach. Wykorzystuje się je w celu określenia szybkości kandydata i adekwatności reakcji na trudności, które mogą spotkać go na ulicy. Gdy mowa przyrządach stosowanych w czasie testów, wymienić musimy w szczególności miernik czasu reakcji, a także aparat Piórkowskiego.

Dane kontaktowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]