Wszystko o zdrowiu

Garść informacji o leczeniu starczowzroczności

Tutaj otrzymasz szczegółowe wiadomości o starczowzroczności.

Starczowzroczność, czyli presbiopia, to jeden z często występujących procesów powiązanych bezpośrednio ze starzeniem się. Jej przejawem jest utrata zdolności widzenia w bliży, co właściwie ogranicza możliwość pisania, czytania czasopism, korzystania z notebooka i telefonu komórkowego, a także podejmowania wielu codziennych aktywności. Presbiopia jest rezultatem zaburzenia zdolności akomodacji oka albo jej całkowitej straty. Metodą na poradzenie sobie z tym problemem może być noszenie okularów, niemniej jednak rodzi to pewne komplikacje. Szkła do bliży zakłócają dostrzeganie dali, okulary dwuogniskowe najczęściej nie są komfortowe, zaś modele progresywne w większości wypadków nie są tanie. Doskonałym rozwiązaniem może okazać się zatem zlikwidowanie starczowzroczności w trakcie zabiegu.

Leczenie presbiopii. Z jakiej przyczyny jest potrzebne?

Jak już napomknęliśmy, korekcja starczowzroczności umożliwia uchronienie się od szeregu problemów przy podejmowaniu się koniecznych, najłatwiejszych czynności. Osoby mający to schorzenie (należy zaakcentować, że w niektórych przypadkach pierwsze symptomy starczowzroczności pojawiają się niedługo ukończeniu 40 roku życia) mają trudności z czytaniem czy korzystaniem z laptopa, jak również podróżami komunikacją publiczną (kłopoty z korzystaniem z rozkładów jazdy) czy dokonywaniem zakupów (w istocie ogranicza możliwość przeczytania ceny produktu). Na domiar tego, odwrotnie do miopii, presbiopia nie jest równoważona przez zdolność ostrzejszego widzenia w dali, a noszenie szkieł korekcyjnych okazuje się dla osób cierpiących na tę wadę niekomfortowe. Trzeba również pamiętać, iż wada ta się nieustannie zwiększa, a każde następne dwa lata skutkują zwykle pogorszeniem widzenia o mniej więcej ćwierć dioptrii.

Korekcja starczowzroczności – likwidacja wady w trakcie jednego zabiegu

Oprócz korekcji z użyciem szkieł korekcyjnych, rekomendowane jest także leczenie starczowzroczności z zastosowaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają potrzebę zakładania szkieł korekcyjnych. Techniki jak przykładowo PRESBYMAX® są również rozwiązaniem, aby w toku pojedynczego zabiegu całkowicie pozbyć się wady w obu oczach.

Dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]