Urządzanie domu Wszystko o zdrowiu

Jonizator powietrza – oddychaj pełną piersią

Rzadko zdarza się ktoś, kto nie lubi zapachu powietrza po przejściu burzy. To wrażenie rześkości wytwarzają jony ujemne, które tworzą się między innymi w wyniku wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu wody i powietrza, a też są uwalniane przez rośliny. Ujemne jony tlenu łagodzą przykre zapachy, oczyszczają powietrze oraz pozytywnie oddziałują na nasze samopoczucie i środowisko.

Jonizator powietrza – skąd bierze się jonizacja??

Jonizacja może zachodzić na skutek wyładowania elektrycznego, oddziaływania intensywnego pola magnetycznego albo wydzielania się ekstremalnej ilości ciepła. W dzisiejszych czasach większa część z nas żyje w otoczeniu dziesiątek urządzeń, takich jak drukarki, telewizory czy komputery, które wysyłają pole magnetyczne i jonizują atmosferę dodatnio. Zdrowe jony o ładunku ujemnym, czyli aniony, tworzą się poprzez przyłączanie się jednego albo więcej elektronów do neutralnych cząsteczek. Niestety ich ilość w powietrzu na obszarach silnie zurbanizowanych z każdym rokiem jest mniejsza. Dlatego żeby na powrót odczuć czystą i świeżą atmosferę w domu, powinno się użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – zastosowanie

Proces jonizacji stosowany jest przede wszystkim w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pozwalają wychwycić niebezpieczne wirusy i drobnoustroje, pyły zawieszone PM2.5 i 10 czy dym z papierosów. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu świeżość i czystość, pozwalając nam lepiej wypocząć i cieszyć się życiem pełną piersią. Mając na uwadze to, iż ujemna jonizacja powietrza redukuje poczucie permanentnego znużenia i podwyższa ogólną wydajność fizyczną organizmu, rekomenduje się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w szpitalach, biurach, placówkach oświaty czy urzędach, czyli tam, gdzie ważna jest koncentracja na wykonywanych obowiązkach.