Wszystko o zdrowiu

Korekcja wad wzroku – nie tylko okulary

Sprawdź więcej informacji o centrum oka na https://bit.ly/3cOJAEI.

Dobry wzrok to gwarancja pełnego komfortu życia. W klinice okulistycznej można pozbyć się kłopotliwych i często groźnych dla zdrowia dolegliwości. Kto powinien poddać się leczeniu wad wzroku?

Korekcja wad wzroku – procedura mało inwazyjna i bezpieczna

Do niedawna korekcja wzroku sprowadzała się do zakładania soczewek kontaktowych lub okularów. Od kilku lat dostępne są jednak innowacyjne techniki korekcji pozwalające na leczenie starczowzroczności, dalekowzroczności, jaskry, jak również szeregu pozostałych chorób. Nadzwyczaj popularna stała się laserowa operacja wzroku znamionująca się ogromną skutecznością. Taka korekta wzroku jest bezpieczna i nieinwazyjna, a pacjent błyskawicznie powraca do regularnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w klinice okulistycznej, w której zatrudniony jest doświadczony zespół, specjalizujący się w innowacyjnych technikach leczenia. Wprawny optometrysta postawi diagnozę, wybierze stosowną technikę leczenia oraz usunie wadę wzroku. Optometryści przyjmujący w klinice okulistycznej mają w dyspozycji najnowszy sprzęt diagnostyczny, dzięki czemu mogą wykryć nawet mało rozpowszechnione choroby oczu.

Z jakimi przypadkami można zgłosić się do centrum oka?

Kliniki okulistyczne podejmują się także terapią innych chorób, takich jak np. stożek rogówki. Innowacyjne techniki jego korekcji polegają między innymi na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych czy modelowaniu rogówki za pomocą metody Topoguided. Poza tym lekarze dokonują pomiaru ciśnienia oka, będący badaniem użytecznym w ujawnianiu zapalenia gałki ocznej, jaskry oraz innych niebezpiecznych schorzeń. W klinice okulistycznej tworzy się też mapy rogówki – jest to konieczne przed operacją zaćmy lub innymi zabiegami laserowymi. Korygowanie wzroku to oczywiście nie wszystko – lekarze okuliści zajmują się też innymi przypadłościami, jak przykładowo usuwaniem kaszaków bądź ciała obcego z gałki ocznej.

Dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]