Wszystko o zdrowiu

Vitberg zaprasza do Pracowni Wibroterapii na AWF w Krakowie

Na www.youtube.com odnajdziesz wszystko, co warto wiedzieć o marce Vitberg

W 2018 r. na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie rozpoczęła pracę pierwsza Pracownia Wibroterapii. Projekt zaistniał przy współudziale nowosądeckiej firmy Vitberg.

Zajęcia dydaktyczne oraz badania z produktami firmy Vitberg

Pracownia Wibroterapii dedykowana jest do prowadzenia badań naukowych nad oddziaływaniem terapii wibracjami na organizm ludzki. Prowadzone w niej będą też zajęcia dydaktyczne dla studentów uczelni z zakresu fizykoterapii, odnowy psychosomatycznej oraz kosmetologii. Zestawy RAM Vitberg+, w które wyposażona jest Pracownia Wibroterapii, posłużą także do powysiłkowej regeneracji zawodników. krakowskiej pracowni przyczyniła się do tego, że moduły Vitberg zaczęły testować AWF-y w Warszawie i w Gdańsku.

Do jakich badań przyczynią się aparaty firmy Vitberg?

W najbliższych latach rezultaty testów mogą przysłużyć się do optymalizacji treningów sportowców czy doskonalenia terapii pacjentów. Zapewne w Pracowni Wibroterapii będą przeprowadzane badania z dziedziny biochemii i fizjologii. Analizie poddane będzie oddziaływanie wibroterapii na mikrokrążenie i stany zapalne stawów. Rezultaty badań będą porównywane z wynikami uzyskiwanymi przez laboratoria z różnych stron świata.

Dane kontaktowe:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]