Wszystko o zdrowiu

Wybielanie zębów przy pomocy światła

Mocne i śnieżnobiałe zęby to najlepsza wizytówka każdego człowieka. Niestety bakterie codziennie oddziałują na nasze szkliwo i sprawiają, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze codzienne zabiegi pielęgnacyjne działają efektywnie. Jak odzyskać nieskazitelny uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezpieczne?

Wybielanie zębów – odzyskaj zdrowe i śnieżnobiałe zęby

Czyszczenie zębów po wszystkich spożywanych produktach to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze ustrzeże przed przebarwieniami. Bakterie i inne przyczyny powodują, że nasz uśmiech traci swój naturalny blask. Domowe zabiegi pielęgnacyjne (woski, paski, żele), dają krótkotrwałe efekty. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem metod, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są teraz najpopularniejsze? Stomatolodzy szczególnie rekomendują wybielanie zębów lampą BEYOND, która przynosi zauważalne efekty już po trzech zabiegach. Zabieg nie jest bolesny i jest całkowicie bezpieczny dla zębów.

Wybielanie zębów nawet o czternaście tonów

Jak przebiega wybielanie zębów lampą BEYOND? Najpierw trzeba zweryfikować czy w uzębieniu nie ma ubytków. Następnie za pomocą specjalnego wzornika oznacza się odcień zębów przed zabiegiem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, lekarz przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Ważne jest też dobre dobranie PH żelu. Środek aktywowany jest przez światło lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny efektywnie redukując przebarwienia. Zabieg BEYOND rozjaśnia zęby nawet o 14 odcieni, rezultaty są więc niesamowite i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu trzeba unikać barwiących napojów i potraw przez co najmniej tydzień. Znakomite efekty zapewnia także wybielanie zębów za pomocą szyn wybielających.