Urządzanie domu Zakupy

Atuty rolet okiennych dzień i noc

Rolety dzień i noc są jednym z najbardziej lubianych rodzajów rolet. Roleta dzień noc jest idealna do wnętrza dla wszystkich tych, którzy pragną kontrolować ilość światła wpadającego do pomieszczenia. To również fantastyczny pomysł na urządzenie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do gabinetu, pokoju dziecka lub sypialni, ale bez efektu stuprocentowego zaciemnienia. Najpopularniejszym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Wyrób dostępny jest w wielu rozmiarach (standardowym, mini oraz na wymiar) oraz rozmaitych wariantach kolorystycznych.

Roleta dzień noc w salonie i pokoju dziecka

Roleta dzień noc zebra to model składający się z pasów w różnych barwach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy o tej samej barwie, ale innych odcieniach, to kolejna propozycja na aranżację i ożywienie każdego pomieszczenia.
Do jakiego pokoju będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieskończone. Właściwie dopasowany kolor ożywi lub stonuje atmosferę wnętrza. Mini roleta dzień noc gwarantuje średni poziom zaciemnienia, dlatego trafionym pomysłem jest zamontować ją w pokoju gościnnym i innych pomieszczeniach, gdzie nie chcemy nadmiaru promieni słonecznych, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być również pokój dziecka lub łazienka.

Rolety dzień i noc – jak je stosować?

Poza wymienionymi powyżej pomieszczeniami, w których zbyt duże natężenie światła może przeszkadzać w odpoczynku lub drzemce, istnieje jeszcze kilka sposobów na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pokoju, gdzie duża powierzchnia jest przeszklona. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień i noc, która umożliwi Ci regulowanie zaciemnienia lub natężenia światła , przykładowo, w trakcie wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień noc wkomponują się również w każde współczesne wnętrze, do których nie nadadzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią też rolę dekoratywną. Szerokie spektrum kolorystyczne i współczesne wzornictwo powodują, że pomieszczenie może nabrać minimalistycznego lub nowatorskiego charakteru. Podsumowując: po rolety dzień i noc sięgnij, jeśli pragniesz uzyskać efekt częściowego zaciemnienia.