kaski do jazdy konnej, kaski jeździeckie, toczki do jazdy konnej
Hobby i rekreacja Zakupy

Bezpieczna jazda konna – toczki i kaski do jazdy konnej

Jeździectwo jest jedną z tych dyscyplin sportu, gdzie zagrożenie upadkami jest szczególnie duże. A te, z uwagi znaczną wysokość i prędkość, mogą być naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia narażona jest przede wszystkim głowa dżokeja, która bezwzględnie powinna być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla miłośników jeździectwa dostępne są 2 rodzaje zabezpieczeń głowy – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Ale które z nich dają lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych akcesoriów?

Kask czy toczek do jazdy konnej? Co wybrać?

Prosta, myśliwska czapka była pierwszą jeździecką osłoną głowy. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest przeważnie wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie gwarantuje jednakże tak dobrej protekcji jak kask, przez co rekomendowany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niedużej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, stosowany przez wyczynowców, który ma atesty stosownych organizacji – w Polsce jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najważniejszą kwestią przy doborze kasków jeździeckich jest bezpieczeństwo. Kask powinien dysponować stosownymi certyfikatami oraz być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy jeźdźca lub umożliwiać regulację rozmiaru. Do kasku warto dokupić dodatki – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego przenoszenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Wybierając kask nie warto także iść na kompromis. Tym samym, jeśli w naszym mieście nie znaleźliśmy odpowiedniego modelu, warto kupić go w sklepie internetowym.

Dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]