Kosztowności Zakupy

Biżuteria z cyrkoniami – alternatywa dla diamentu

Chcesz nabyć cyrkonie? Sprawdź www.cyrkonie.com.pl

W procesie ozdabiania biżuterii powszechnie stosowane są przeróżne kamienie szlachetne. Poza faktem, że ten sposób ozdabiania dodaje biżuterii indywidualnego charakteru, mają one ogromny wpływ na cenę tworzonego dzieła. Konsekwencją tego jest dość nieliczne grono klientów mogących pozwolić sobie na klejnoty otoczone legendarną sławą wśród zgromadzonych zbiorów. Na szczęście istnieją też alternatywne sposoby dla oszczędnych osób.

Co to w ogóle są cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie są kamieniami ozdobnymi niewystępującymi w przyrodzie są produkowane całkowicie syntetycznie. Jest to prawie najlepsza alternatywa dla diamentów – z powodu praktycznie wyglądu nie do odróżnienia i zbliżonych cech. Zazwyczaj cyrkonia jest bezbarwna, ale okazy zawierające inne substancje mogą posiadać dowolne odcienie lub nawet zmieniać się dzięki wpływowi światła. Z uwagi na przytoczone cechy estetyczne, cyrkonie stały się niezastąpione w jubilerstwie.

Biżuteria i nauka – wykorzystanie cyrkonii

Jako, że cyrkonie na długi czas osiedliły się jako ozdoby w jubilerstwie, choć nie jest to oczywiście jedyne ich zastosowanie. Stosuje się je przykładowo w stomatologii (jako tymczasowe uzupełnienie zębów u dzieci), w przemyśle czy też do sprawdzania pH w ekstremalnych temperaturach. W przeszłości, przez swoje właściwości wykorzystywane były nawet przez Rosjan w ich programach kosmicznych. Jeśli jednak interesuje nas najbardziej popularna postać cyrkonii, czyli biżuteria, kupić ją można na przykład przez internet.