Kosztowności Zakupy

Biżuteria z lampworkami – kiedy sprawdzi się najlepiej?

Szukasz lampworków? Wejdź na www.bizutik.pl

Z pozoru przywodzą na myśl barwne cukierki. Lampworki, gdyż o nich piszemy, to specyficzny typ koralików wykonywanych ze stopionego szkła. Niegdyś były wytwarzane samodzielnie – surowiec rozgrzewano za pomocą zmienionej lampy naftowej, dlatego też powstało określenie lampworki. Obecnie także można zrobić je samodzielnie, jednak lepszym pomysłem okaże się z całą pewnością kupno zrobionej już biżuterii z lampworkami. Czemu warto się na to zdecydować? Do jakich strojów najlepiej założyć lampworki? Jak wykonać je nad lampą?

Lampworki – jak powstają?

Lampworki wykonuje się, jak przed chwilą wspomnieliśmy, nad palnikiem. Obecnie najlepiej nada się zwykły palnik. Do ich wytwarzania stosuje się specjalne szkło, jakie pod wpływem ognia topnieje, zaś to pozwala na danie mu rozmaitych form. Paski stopionego szkła okręcane są wokół drutu, dzięki czemu każdy koralik ma otwór dokładnie w środku – to sprawia, że lampworki bywają wykorzystane do produkcji broszek czy naszyjników.

Stroje do lampworków

Kolorowe lampworki doskonale pasują do normalnych kreacji. Najlepiej łączą się z t-shirtami z oryginalnymi obrazkami, barwnymi bluzami oraz coraz częściej zakładanymi trampkami. Nie oznacza to oczywiście, że będą dobrze wyglądały wyłącznie przy tego typu kreacjach – to tylko sprawa wyobraźni.

Dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]