Hobby i rekreacja Zakupy

Bryczesy do jazdy konnej – charakterystyka

Nie szukaj już więcej! Tu zaopatrzysz się w bryczesy do jazdy konnej

Jazda konna wymaga nie tylko ogromnych pokładów cierpliwości, godzin pracy i sporych wyrzeczeń, ale także odpowiednich elementów garderoby, które nie będą krępować ruchów. Chcesz zamówić wysokiej jakości bryczesy do jazdy konnej? Duży wybór asortymentu znajduje się w sklepie internetowym Horse-Trade.pl!

Bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to rodzaj spodni przeznaczonych do jazdy konnej. Cechuje je brak ciasnych szwów w miejscach, gdzie nogi przylegają do siodła, co minimalizuje zagrożenie otarcia naskórka. Prawidłowo uszyte bryczesy do jazdy konnej powinny być elastyczne i obcisłe, a zarazem nie ograniczać ruchów i pozwalać na komfortową jazdę w każdych warunkach. W sklepie Horse-Trade.pl kupić można bryczesy wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów – specjalnych tkanin softshell czy bawełny z dodatkiem lycry, dzięki którym jeździec czuje się w pełni swobodnie.

Jak wybrać najodpowiedniejsze spodnie bryczesy?

Bryczesy do jazdy konnej muszą być przede wszystkim dopasowane do budowy ciała dżokeja i odpowiadać jego indywidualnym potrzebom. Poszukując odpowiednich spodni jeździeckich warto sprawdzić czy mają one specjalne wzmocnienie, czyli tzw. lej, który jest wytwarzany z silikonu, skóry ekologicznej, ewentualnie innych materiałów zapewniających solidną przyczepność do siodła. Bryczesy mogą mieć lej kolanowy lub pełny, który obejmuje również uda i łydki. Oddzielną kategorią spodni są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one być wyposażone w warstwę termoizolacyjną oraz wodoodporną, które dają komfort termiczny w czasie jazdy. Nie bez znaczenia są również walory użytkowe – rozciągliwe zakończenia nogawek czy liczne kieszonki.

Dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]