Hobby i rekreacja Zakupy

Czapsy i sztylpy skórzane – gdzie kupić?

Jeśli szukasz czapsów skórzanych, powinieneś odwiedzić tę stronę

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najodpowiedniejszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – skórzane buty z długą cholewą do kolan. I choć faktycznie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się znakomicie, to nie są pozbawione wad. Najistotniejszą z nich jest cena – najlepsze fasony oficerek kosztują około kilku tysięcy PLN. Poza tym zakładanie oraz jazda w oficerkach może być w znacznym stopniu utrudnione ze względu na konieczność noszenia spodni z grubszej tkaniny, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce obuwia. Na szczęście, czapsy i sztylpy nie posiadają tych wad.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – charakterystyka

Czapsy i sztylpy to elementy przedłużające sztyblety, gwarantujące ochronę wyższej partii nogi jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze kończą się na pachwinie, gwarantując zabezpieczenie dla całej nogi, natomiast drugie – chronią tylko łydkę sportowca, gdyż kończą się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są sporządzane z różnych materiałów. W sprzedaży głównie znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są również modele wykonane z tworzyw sztucznych bądź tkaniny.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje charakteryzują się znacznie niższą ceną. Tym samym są polecane jeźdźcom z okrojonym budżetem , jak również dzieciom, które szybko wyrastają z jednego rozmiaru. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Szeroki wybór sztylp i czapsów znajdziemy w sklepach internetowych – modele doskonale dobrane do swoich potrzeb kupią zatem także jeźdźcy mieszkający w miastach, w których brak odpowiednio wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]