lampy solne, lampa solna
Urządzanie domu Zakupy

Czy lampa solna ma pozytywny wpływ na zdrowie?

Nieduże dekoracje z kamienia i minerałów od lat zajmują miejsce w naszych mieszkaniach. Przywozimy je z różnych wypraw po Europie, a czasami kupujemy pod wpływem impulsu, bowiem pasują do stylu, w jakim urządzone jest wnętrze. Rzadko jednakże są to rzeczy funkcjonalne – w większości wypadków to zwykłe dekoracje. Minerałem, z którego można jednakże wyprodukować przedmioty wykorzystywane na co dzień, jest sól kamienna. Sporządza się z niej najczęściej lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne są dostępne w trzech barwach

Lampy solne są estetyczne i łatwo dobierzemy je do wystroju wnętrza, bo kupimy je w trzech kolorach (białym, szarym, różowym) i w wielu ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest unikatowa niczym linie papilarne, gdyż nie ma kamieni o identycznych kształtach i wzorze krystalizacji. Niezmiernie popularne są lampy solne, których klosze cechują się nieregularną, nie oszlifowaną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, iż rzemieślnicy zajmujący się sporządzaniem tych lamp, nadają im regularne formy, na przykład sześcianu czy też piramidy.

Lampa solna a wytwarzanie ujemnych jonów

Powszechnie wierzy się, iż lampy solne mają dobroczynne oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im najczęściej zdolność jonizacji powietrza, to znaczy wytwarzania jonów ujemnych, które równoważą te produkowane przez wszędobylskie przyrządy elektroniczne. Ujemne jony polepszają jakość powietrza i ułatwiają swobodne oddychanie między innymi osobom cierpiącym na na alergię bądź astmę. Światło, jakie emitują te lampy, jest delikatne i uspokajające, więc zaleca się stosowanie ich ludziom, którym dokucza brak snu albo stres, gdyż dzięki nim można skuteczniej się uspokoić. Ale z brył soli nie produkuje się tylko lamp solnych. Wykonuje się z nich także cudowne świeczniki i pojemniki na biżuterię, a duże bloki z soli używa się w gastronomii, jak również dekoracji wnętrz.

Dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]