Technologie Zakupy

Drukarki 3D Makerbot, Formlabs i Stratasys – prezentacja popularnych modeli

Więcej informacji o 3D drukarkach

W ofercie firmy CadXpert odnajdziesz wyłącznie urządzenia od uznanych producentów tych rozwiązań: FormLabs i MakerBot, których CadXpert jest jedynym dystrybutorem, jak również Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znajdują się w naszej ofercie, pracują m.in. w technologiach: PolyJet, SLA oraz FDM.

Stratasys – wiodący producent branży drukarek 3D

Marka Stratasys jest globalnym liderem branży drukarek 3D. Od przeszło 3 dekad – a konkretnie od 1988 r. – zaopatruje klientów najnowocześniejsze technologie oraz maszyny. Oszacowano, że stosując drukarki 3D i pozostałe produkty Stratasys można zredukować wydatki na produkcję i czas poświęcony na proces produkcyjny nawet o 90 procent. Kluczowe idee pracy ekspertów firmy Stratasys to zapewnianie najlepszych możliwych usług i urządzeń, a także pomoc techniczna oraz merytoryczna. Hit sprzedażowy z asortymentu drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, rekomendowane dla przemysłu oraz biznesu. Nowinką w asortymencie CadXpert jest kolekcja F120 – kompaktowy model drukarek 3D do błyskawicznego prototypowania z przemysłową precyzją.

Formlabs – niewielkie drukarki 3D

Formlabs to następny lider w dostarczaniu drukarek 3D. Czym wyróżnia się ta firma na rynku maszyn do druku 3D? Formlabs tworzy bardzo zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne sposoby przyrostowego wytwarzania, jak między innymi SLA i SLS. Nowość w ofercie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – nieduże urządzenie, pracujące w autorskiej, prekursorskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która stanowi odmianę technologii SLA. Ten model – tak samo jak wszelkie pozostałe urządzenia firmy Formlabs – cechuje się bezproblemową obsługą i funkcjonalną budową. Czym nowa technologia LFS odróżnia się od SLA? Jeszcze lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją i prędkością druku, a także precyzyjnym odwzorowaniem najmniejszych detali. W technologii LFS warunki druku są utrzymane na tym samym poziomie, dlatego można szybko wydrukować jednakowe makiety, co jest nadzwyczaj pożądane w powtarzalnej, masowej produkcji.

MakerBot – druk w technologii FDM

MakerBot konstruuje wysokiej jakości profesjonalne drukarki 3D, działające wykorzystujące technologię FDM. Drukarki 3D tej firmy mają obszerne zastosowanie w najrozmaitszych gałęziach przemysłu, biznesu, edukacji i wielu pozostałych. Najświeższy model, czyli drukarka MakerBot Method X, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To propozycja, która korzysta z materiałów dostępne dla kolekcji Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 i ABS. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze podgrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Wydruk jest precyzyjny oraz trwały, a podczas procesu wydruku nie dochodzi do przesunięcia się warstw ani nie tworzą się wypaczenia.

Dane kontaktowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]