Tematyka żywnościowa Zakupy

Kapsułki do ekspresu Nespresso – są do nich zamienniki

Po więcej szczegółów o kapsułki Nespresso zamienniki skieruj się tu

Kapsułki do Nespresso są jednymi z najdłużej dostępnych na rynku. Zostały opatentowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu powoli pozyskiwały kolejnych sympatyków. Dzisiaj jest to marka rozpoznawalna na całym świecie, a ekspresy z tym systemem wytwarza wiele renomowanych firm.

Czy można nabyć kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Postanawiając o zakupie ekspresu działającego na systemie Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do używania kapsułek do kawy od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten rodzaj kapsułek wygasł 2012 r. więc teraz w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o aromatycznych kompozycjach smakowych. Jedną z najbardziej znanych i rozpoznawanych w Polsce firm jest Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Armonico i Delicato o średniej mocy, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, oraz bogate w smaku kapsułki Vigoroso i DecaRicco oparte na połączeniu robusty i arabiki. Kolejnym popularnym włoskim producentem kawy w kapsułkach Nespresso jest IlCafeItaliano, autor mocnych w smaku mieszanek robusty i arabiki o nazwach zapożyczonych od włoskich miejscowości, czyli Firenze, Venezia, Trieste i Roma. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty pieczonego chleba, palonego drewna czy suszonych owoców. Inni cenieni włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to Między innymi Diemme (kawy Mente, Spirito Della Tanzania czy Cuore bez kofeiny) oraz Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Nocciola, kawy z żeń-szeniem Ginseng Dolce, Amaretto, Arabic czy Light).

Zamienniki kapsułek Nespresso także od rodzimego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso produkuje także rodzima firma Cafe Rene, specjalizująca się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o intensywnym smaku, np. Ristretto, Intensiva czy Classico Italiano, w tym również kawy aromatyzowane – Carmel, Vanilla, Hazelnut i Chocolate.

Opakowania obecne w większości sklepów mieszczą najczęściej 10 kapsułek z kawą. Natomiast dla odbiorców, kupujących kawę hurtowo, kilku producentów także pudełka zbiorcze po 50 lub 60 kapsułek, które pozwalają znacznie zredukować koszt napoju. W przypadku, kiedy klient ma obawy, czy wybrany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim wyśle zamówienie powinien zwrócić się po dodatkową informację do właściciela sklepu.

Dane kontaktowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]