Zakupy

Kontenery na odpady – nie tylko na gruz, złom i śmieci

Chcesz kupić kontener otwarty? Sprawdź ekombud.pl/kontenery-specjalne/

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia powinny charakteryzować się wysoką wytrzymałością, a także spełniać restrykcyjne parametry techniczne. Czym wyróżniają się popularne modele pojemników? Kiedy należy wybrać wysokiej jakości kontenery stalowe?

Typy kontenerów na odpady

Wśród dostępnych na rynku kontenerów specjalnego przeznaczenia wyróżniamy kontenery na odpady odpady pochodzące z oczyszczalni ścieków, odpady przemysłowe, płynne, niebezpieczne, a także sypkie. Kontenery używane do transportu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Kontenery tego rodzaju są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są zabezpieczone pokrywą z uszczelką, dzięki czemu transportowane odpady nie wypływają. Kolejnym zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad pokrywą, uniemożliwiającą rozbryzgiwanie się płynów podczas załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady należą również pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z podłogą posiadającą zaczepy do asekuracji ładunku oraz z rozsuwanymi ścianami.

Kontenery otwarte na odpady budowlane i sypkie

Oddzielną grupę kontenerów są modele na odpady ziarniste, np. trociny i pyły. Dostępne na rynku kontenery zaopatrzone są w przenośnik ślimakowy i obsługiwane przez urządzenia hakowe. Kontenery na materiały ziarniste mogą także być wyposażone w klapę z uszczelką. Do kontenerów specjalnego przeznaczenia należą też kontenery otwarte wykorzystywane do składowania i transportu odpadów budowlanych oraz gruzu.

Dane kontaktowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]