Zakupy

Lampy solne oraz ich właściwości lecznicze

Zamów lampę solną naturalną.

Lampy solne w ostatnich czasach uzyskały kolosalną popularność. Trzeba przyznać, iż są niezmiernie estetycznym dodatkiem do wnętrz mieszkalnych, gwarantującym nastrojową atmosferę. Ale czy wiesz, że korzystanie z lamp solnych może przynosić też korzyści zdrowotne?

Lampy solne – charakterystyka

Lampy solne to nie jedynie piękne dekoracje wnętrz mieszkalnych, ale również urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są stworzone z brył soli, odkopanych z kopalni, a następnie wydrążonych, by pomieścić w środku żarówkę. Z reguły bryły lamp solnych umieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy lampa jest włączona, nadaje ciepłe, subtelne światło, tworząc sympatyczną aurę w pomieszczeniu.

Lampa solna – działanie

Funkcjonowanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji powietrza. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod wpływem ciepła transmitowanego przez lampę, jony ujemne są wyzwalane do otoczenia. Właśnie dlatego lampy solne zwane są naturalnymi jonizatorami atmosfery. Jony ujemne mają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz lub bakterie. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, oczyszczając jednocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie atmosfery może dostarczyć ulgę ludziom cierpiącym na alergie lub kłopoty z układem oddechowym.

Lampy solne – właściwości zdrowotne

Pośród korzyści z korzystania z lamp solnych zwykle wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – zdezynfekowane powietrze może przynieść ulgę osobom z problemami alergicznymi, astmą czy innymi schorzeniami układu oddechowego, pozytywny wpływ na nastrój – ciepłe światło, emitowane przez lampy solne, stwarza przyjemną atmosferę, służąc relaksowi oraz redukcji stresu, poprawa koncentracji – uważa się, iż jony ujemne, wydzielane przez lampę solną, posiadają potencjał poprawy koncentracji i skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – niektórzy twierdzą, iż jony ujemne emitowane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, innymi słowy zanieczyszczeń produkowanych przez sprzęty elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie wyłącznie atrakcyjne dodatki do mieszkalnych wnętrz, ale również możliwe źródło zdrowia oraz dobrego samopoczucia.

Dane kontaktowe:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]