Urządzanie domu Zakupy

Listwy drewniane – idealne wykończenie podłogi

Dowiedz się więcej o listwie podłogowej na www.balticwood.pl/oferta/listwy

Z pozoru są niewiele wnoszącym detalem, jednakże ich stylistyka ma ogromny wpływ na wygląd pomieszczenia. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to detale pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale także pozwalają na schludne przeciągnięcie kabli oraz chronią najniższą część ściany przed poplamieniem i uszkodzeniem, co jest ważne zwłaszcza w pomieszczeniach, w których poruszamy się w obuwiu. To na pewno dostateczny powód, by nie lekceważyć ich doboru i starannie przemyśleć decyzję o zakupie konkretnego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z PVC albo MDF

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie podkreśla charakter mieszkania i świetnie komponuje się z eleganckimi dodatkami bądź meblami – głównie, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla użytkowników z ograniczonym budżetem dobrym rozwiązaniem będą z kolei listwy podłogowe wykonane z MDF albo PVC, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

We wnętrzach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu warto montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Tak jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i one mogą być wyprodukowane zarówno z drewna, jak i innych materiałów. Współczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – zazwyczaj w odcieniach szarości, bieli lub beżu, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć również niecodzienny kolor, jeżeli nabędziemy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]