Szukasz aparatu do masażu uciskowego? Skieruj się tutaj.
Presoterapia to zabieg, którego zadaniem jest poprawa cyrkulacji limfy w organizmie. Drenaż ręczny opracowano w Danii w trzecim dziesięcioleciu XX wieku – to najrozmaitsze chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy pompujące oraz okrężne, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dopasowuje indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta, a także miejsca masażu.
Aparat do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez pomocy fizjoterapeuty
W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci każdego dnia wykorzystują urządzenia do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż ręczny. Taki sprzęt to specjalne rękawy z komorami, które wsuwa się na obrzękłe kończyny dolne i górne. Dzięki napełnieniu powietrzem kolejnych przegród urządzenie naciska na kończynę, wspomagając tak cyrkulację limfy. Istnieje mnóstwo zaleceń do korzystania z zabiegu drenażu limfatycznego. To przede wszystkim obrzęki i zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki będące wynikiem urazów bądź obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii lub tarczycy). Stosuje się go też w zabiegach estetycznych – jako pomoc w likwidacji “skórki pomarańczowej” oraz wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia stała się także dość popularna wśród zawodowych sportowców, głównie jako etap regeneracji powysiłkowej.
CarePump – domowe urządzenia do presoterapii
Duże możliwości użycia urządzeń do drenażu limfatycznego przysłużyło się pozytywnie do rozwoju tych aparatów. Obecnie osoby na co dzień stosujące tę metodę terapii mogą przeprowadzić zabieg w domu, za sprawą nowoczesnych urządzeń Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Domowe aparaty do masażu limfatycznego tego producenta cechują parametry porównywalne do sprzętu stosowanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu oznacza ilość komór znajdujących się w rękawach – więcej przegródek to efektywniejszy zabieg drenażu. Aparaty CarePump są dość lekkie i nie zabierają wiele miejsca, toteż bez trudu można spakować je na wyjazd, przykładowo na zagraniczny turniej sportowy.
Co istotne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być uprzednio omówione z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym samodzielnie, ponieważ istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego zabiegu (to np. choroby bakteryjne oraz wirusowe bądź zakrzepica, które powinno się uprzednio wykluczyć.
CarePump
Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail:
[email protected]