Wszystko o zdrowiu Zakupy

Maseczka jednorazowa – niezbędna ochrona przed wirusami

Więcej o maseczce jednorazowej

W 2020 r. Polskę ogarnął strach wywołany błyskawicznie rozprzestrzeniającą się nową chorobą COVID-19, która roznosi się drogą kropelkową. W przeciągu kilku tygodni wzrosło więc zapotrzebowanie na rozmaite produkty ochrony osobistej, w tym na maseczki jednorazowe.

Dlaczego należy używać maseczkę jednorazową?

Obok żelu antybakteryjnego, jednorazowe maseczki stały się najbardziej poszukiwanym środkiem ochrony osobistej, potrzebnym przede wszystkim lekarzom, ale też zwykłemu Polakowi. Są nie do zastąpienia w trakcie wizyt w aptece albo sklepie oraz podróży do pracy, a więc wszędzie tam, gdzie przebywa się w większym skupisku ludzi nam nieznanych. Dlaczego trzeba je zakładać? Maseczka jednorazowa przesłania nos i usta, tym samym zmniejsza groźbę przedostania się patogenów do śluzówki. Powszechnie funkcjonuje opinia, iż powinny ubierać ją w głównej mierze osoby chore, aczkolwiek dla osób zdrowych również są one dodatkową zaporą ochraniającą przed potencjalnym kontaktem z wirusami i drobnoustrojami, które może rozsiewać osoba zainfekowana, nie przejawiająca jeszcze oznak zakażenia.

Maseczka jednorazowa – zrobić ją samemu czy kupić u producenta?

Prostą maseczkę jednorazową można uszyć samemu, jednak warto zamówić taką, wykonaną z materiałów filtrujących używanych w medycynie. Maski ochronne szyte fabrycznie cechują się również lepszą jakością i trwałością. Takie maski mają wyższą gramaturę i ich istotnym elementem są warstwy składające się z filtru celulozowego. Nawet jeśli na krótkie wyjścia po zakupy zdecydujemy się ubrać maseczkę jednorazową i tak wybierzmy taką, która nie wywołuje podrażnienia skóry twarzy i daje wygodę. Po wykorzystaniu maski postępujmy zgodnie z zaleceniami producenta, żeby odpowiednio ją zutylizować.

Dane kontaktowe:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]