Hobby i rekreacja Motoryzacja Zakupy

Miejskie, szosowe, enduro – o obuwiu motocyklowym

Dowiedz się więcej o butach na motocykl.

Obuwie motocyklowe, podobnie jak i inne elementy odzieży dla motocyklistów, fenomenalnie się prezentują i na pewno niejedna osoba pragnie je kupić z powodu samego ich wyglądu. Jednakże ich najważniejszymi zadaniami są podniesienie komfortu jazdy, ułatwienie kontroli nad motorem i ochronę goleni i stopy w razie ewentualnego wypadku.

Czym cechują się różne typy obuwia motocyklowego?

Nie tylko początkujący kierowcy, ale także osoby od wielu lat zafascynowane jazdą na motorze, miewają kłopot z tym, jakie buty na motocykl będą dla nich odpowiednie. W sklepach z ubraniami i dodatkami motocyklowymi znajdziemy kilka typów obuwia. To między innymi:
1. Buty crossowe czyli sportowe buty przeznaczone do jazdy na trasach szybkiego ruchu, torach wyścigowych i do jazdy ekstremalnej, gdzie zagrożenie wypadków i urazów jest zdecydowanie większe. Buty na motocykl tego typu wyposażone są w liczne usprawnienia zmniejszające ryzyko złamania kości stopy lub podudzia i skaleczenia skóry. Te buty są wysokie, sztywne i ciężko się w nich przemieszczać na piechotę.
2. Buty miejskie to buty krótkie, sięgające tylko do kostki, które są idealne na względnie wolną, spokojną jazdę rekreacyjną w terenie zabudowanym, gdzie ryzyko wypadku jest znacznie mniejsze, stąd też osłona stopy nie jest tu kluczową cechą. Ich zaletą jest z kolei wyjątkowa wygoda, dzięki czemu równie dobrze sprawdzą się również wtedy, gdy nie poruszamy się na motorze bądź skuterze.
3. Buty turystyczne zaprojektowane do jazdy turystycznej, czyli na dłuższe odległości. Sięgają ponad kostkę, nierzadko do połowy łydki i wytworzone są z tworzyw zabezpieczających nogę przed zamoknięciem.

Obuwie motocyklowe – przemyśl zakupy

Wybierając buty na motor powinno się uprzednio ustalić, jakie ma być ich główne zastosowanie – wykorzystanie butów miejskich na trasie może skończyć się ciężkimi obrażeniami w razie upadku motocykla, z kolei buty enduro zakładane tylko do przemieszczania się po ulicach miast, będą może prezentowały się wyśmienicie, ale entuzjasta jednośladów nie będzie odczuwał w nich komfortu. Zadaniem obuwia motocyklowego, swoją drogą jak innych części odzieży dla motocyklisty, jest podniesienie bezpieczeństwa jazdy oraz ochrona zdrowia kierowcy, w związku z tym jakość wykonania i użytych w nim materiałów jest niesłychanie ważna. Kupujmy wobec tego buty motocyklowe uznanych firm. W razie niepewności trzeba zawsze zwrócić się o poradę do bardziej wykwalifikowanego kierowcy albo zapytać o nią pracownika sklepu, w którym zamierzamy dokonać zakupu obuwia.

Dane kontaktowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]