Zakupy

Mydło dezynfekujące – zastosowania

Zobacz, gdzie nabyć płyn do dezynfekcji rąk

Nawet do 5 milionów bakterii może znajdować się na każdym centymetrze kwadratowym skóry rąk. Gros tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na ludzkich dłoniach przenoszą się wirusy, pasożyty oraz bakterie wywołujące groźne schorzenia. Dlatego higiena rąk jest koniecznością. Za pomocą normalnego mydła możemy jednak usunąć ze skóry nie więcej niż do 90 procent drobnoustrojów. Na co dzień to wystarczający wynik, jakkolwiek w wielu sytuacjach konieczne będzie użycie o wiele efektywniejszych środków.

Mydło antybakteryjne – zastosowania

Mydło dezynfekujące znalazło szerokie zastosowanie w różnych sferach życia. Najpopularniejsze jest w placówkach medycznych – szpitalach, gabinetach dentystycznych czy przychodniach. Poza tym korzystanie z niego jest niezbędne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie pracownicy mają bezpośredni kontakt ze skórą pacjentów i żyjącymi na niej drobnoustrojami. Po żel antybakteryjny do rąk bezsprzecznie powinni sięgać też zatrudnieni w gastronomii – szczególnie po przyrządzaniu dań z mleka, jajek czy mięsa (głównie z drobiu), gdyż te artykuły spożywcze, gdy są surowe, często zawierają pewne ilości bakterii.

Rodzaje preparatów do dezynfekcji rąk

Najczęściej spotykanym preparatem do dezynfekcji rąk jest, oczywiście, mydło w płynie z dodatkiem związków niszczących drobnoustroje – najczęściej jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk mają także postać żelu lub płynu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można kupić w różnych opakowaniach – małych, które mieszczą się w kieszeni albo torebce, lub dużych, zaprojektowanych do stosowania w dozownikach ściennych, często posiadających fotokomórkę bądź przystosowanych do włączania łokciem.

Dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]