Urządzanie domu Zakupy

Najpopularniejsze akcesoria do rolet

Płytka montażowa, mechanizm do rolety, haczyk montażowy i napinacz łańcuszka to popularne i najchętniej kupowane akcesoria do rolet. Ich instalacja jest prosta i intuicyjna – każdy w swoim domu przymocuje je w odpowiednim miejscu, bez konieczności wiercenia, użycia śrub albo gwoździ. Bezinwazyjny montaż i demontaż to główna zaleta nowoczesnych akcesoriów do rolet.

Akcesoria do rolet wewnętrznych – co powinieneś pamiętać

Myślisz o zakupie rolet wewnętrznych? Od producenta dostaniesz taki zestaw:
– napinacz łańcuszka,
– haczyki montażowe,
– napięcie boczne tkaniny.
W trakcie używania rolet wewnętrznych część elementów może się zużyć. Zwykle współczesne akcesoria do rolet odznaczają się najwyższą jakością, ale gdy zadziała na nie zbyt spora siła, to zdarza się, że się łamią. Przydarzyć się może tak, przykładowo, z uchwytami mocującymi, jeśli nazbyt szeroko rozchylimy okno. Nie musisz od razu wymieniać całych rolet, wystarczy kupić parę niewielkich części z działu akcesoriów do rolet wewnętrznych. Rolety po tej prostej naprawie będą służyć jeszcze wiele miesięcy, a nawet lat.

Akcesoria do rolet dzień i noc

Roleta dzień i noc to propozycja dla osób, które chcą kontrolować ilość światła wpadającego do mieszkania, ale nie potrzebują zaciemnienia na poziomie 100%. Zestaw akcesoriów do rolet dzień noc to nierozerwalna para z roletami okiennymi. Są wśród nich mechanizmysłużących do rozwijania oraz zwijania rolet. Bezcenną pomocą w montażu i późniejszej eksploatacji będzie napinacz i łańcuszek. Celem napinacza jest właściwe rozwijanie rolet, dzięki temu łańcuszek nie przytnie się i nie poplącze.