antena telewizyjna, antena naziemna, antena DVB T
Zakupy

Najważniejsze cechy anteny naziemnej

W przeważającej większości domów zobaczyć można telewizor. Znaczna część z nas nie potrafi wyobrazić sobie życia bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie stał się niepotrzebnym przedmiotem, trzeba zaopatrzyć się też w odpowiednią antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana również anteną DVB-T, która doskonale sprawdza się w wielu sytuacjach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten DVB-T jest w chwili obecnej naprawdę szeroki. W sprzedaży dostępne są siatkowe i pokojowe anteny DVB-T, anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, a także anteny ASR i DIGIT – DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Dostępne aktualnie w sprzedaży anteny DVB-T wyróżniają się przede wszystkim prostotą instalacji. Spokojnie poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej parę razy miał w rękach przyrządy potrzebne do majsterkowania. Anteny naziemne, które na ten moment oferują nam producenci, charakteryzują się także wysoką odpornością na działanie niekorzystnych uwarunkowań pogodowych. W związku z tym pozwalają na odbiór programów telewizyjnych doskonałej jakości przez bardzo długi okres czasu.

Antena telewizyjna – co powinno się uwzględnić przy jej zakupie?

Ogromny wybór anten naziemnych sprawił, że należy mocno przemyśleć wybór urządzenia, które chcemy zastosować. Warto wiedzieć, że uwagę powinno się zwrócić na szereg czynników, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Liczy się przede wszystkim odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje na temat położenia nadajników błyskawicznie wyszukamy w Internecie. Liczy się również moc pracy nadajnika, a także jego kierunkowość. Uwzględnić trzeba zawsze ukształtowanie obszaru, który oddziela nadajnik od punktu , w którym zamontowana została antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma również to, czy znajdujemy się w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]