Tematyka żywnościowa Wszystko o zdrowiu Zakupy

Naturalne źródło witamin – sok z kiszonej kapusty i buraków

Jeśli chcesz zamówić sok z kiszonych buraków, koniecznie sprawdź superbutelki.pl/pl/c/Soki/118.

Artykuły fermentowane po latach odsunięcia na dalszy plan powtórnie wróciły na nasze stoły. Do kiszonych buraków i kapusty dołączają także inne, przedtem mniej znane owoce oraz warzywa. Kiedy piszemy o zdrowotnych zaletach fermentowanej żywności nie można zapomnieć też o napojach takich jak kombucza, kefir czy wszelkiego rodzaju soki i zakwasy z kiszonych jarzyn. Przede wszystkim te ostatnie są warte zainteresowania – pomagają łatwo i szybko dostarczyć naszemu organizmowi składniki potrzebne dla jego poprawnego działania.

Sok z kiszonej kapusty i buraków – co w nich znajdziemy?

Sok z kapusty kiszonej to napój posiadający w składzie masę substancji wpływających korzystnie na nasze samopoczucie. Najważniejszym komponentem są bezsprzecznie bakterie kwasu mlekowego, które odpowiadają za proces fermentacji. Sok z kapusty, ogórków bądź inny kiszonek to też doskonałe źródło witamin. Na uwagę zasługuje przede wszystkim duże stężenie kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – już filiżanka tych soków ma jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek powinno się też pić ze względu na obecność witaminy K i P, witamin z grupy B oraz wysokie nasycenie solami mineralnymi.

Sok z kapusty kiszonej – czemu trzeba go pić?

Sok z kiszonych buraków, ogórków czy kapusty, z uwagi na zawartość bakterii fermentacji mlekowej pożytecznie wpływa na naszą odporność oraz pracę układu pokarmowego. Co więcej nagromadzenie witamin usprawnia działalność układu nerwowego, łagodzą objawy depresji, szkorbutu i cukrzycy, jak również pomagają walczyć z przemęczeniem fizycznym i psychicznym. Po kwaszonki winny oprócz tego sięgnąć osoby zmagające się z chorobami układu pokarmowego, jak przykładowo refluks czy wrzody dwunastnicy. Działają one także osłonowo w czasie terapii antybiotykami i pobudzają apetyt.

Dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]