Urządzanie domu Zakupy

Nie tylko firanki i zasłony – zdecyduj się na shuttersy na okna!

Sprawdź, gdzie kupić okiennice shutters, wejdź na skyshutters.pl

Projektując wystrój wnętrza, sporadycznie poświęca się zbyt wiele uwagi dekoracji okien. Przeważnie decyzja pada na standardowe aranżacje, a więc firanki i zasłony, które niekiedy łączone są z roletami. Jednak jest jeszcze jedno rzadko znane nad Wisłą rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Okiennice wewnętrzne shutters – nowinka w europejskich domach

Podstawową właściwością shuttersów (lub też po polsku – szatersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach ozdobnych są ruchome, a więc można bez trudu je ułożyć w dowolnej pozycji, w zależności od kaprysu lokatorów. Producenci wykonują je z płyt MDF, z drewna, a także polichlorku winylu (PCV). Shuttersy instaluje się przede wszystkim na oknach, niemniej jednak doskonale sprawdzają się także na drzwiach czy w szafach. Okiennice ozdobne shutters to wprawdzie element okna, który w polskim budownictwie widuje się nadal sporadycznie, ale większa część z nas zapewne kina bądź ekranu telewizora, ponieważ tego typu okiennice są niezmiernie popularne na terenach z cieplejszym klimatem, czyli w USA czy w Australii.

Dlaczego warto zdecydować się shuttersy?

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko rewelacyjnie się prezentują, ale mają również praktyczne funkcje. Z ich sprawą można kontrolować wykorzystanie padającego światła: w gorące dni hamować gromadzenie się nadmiaru ciepła w domu, a zimą – zatrzymać je na dłużej. Okiennice wewnętrzne pasują do rozmaitych stylów wnętrz i nie ma na ogół trudności, żeby założyć je na przeważającej większości okien. Wykonuje oraz instaluje się je na zamówienie, co przyczynia się do tego, że są z pewnością droższym rozwiązaniem niż przykładowo żaluzje. Shuttersy jednakże nadają pomieszczeniom niesłychanie gustowny wygląd, a więc podnoszą wartość nieruchomości. Warto też podkreślić, że kąt lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest ustawia się bez pomocy sznurów, co posiadacze psotliwych zwierzaków lub rodzice małych dzieci, które mogłyby wplątać się wiszące sznurki, uznają zapewne za dodatkową zaletę.

Dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]