Hobby i rekreacja Zakupy

Odzież kompresyjna – lepsze ukrwienie i dotlenienie tkanek

Tutaj zamówisz bieliznę kompresyjną.

Praktycznie każdy słyszał o odzieży termoaktywnej, jakkolwiek nie wszyscy natknęli się na definicję „odzież kompresyjna” w odniesieniu do sportu, gdyż ten termin przeważnie łączony z akcesoriami wykorzystywanymi w medycynie. W tym wpisie zaprezentujemy ten rodzaj odzieży sportowej i opowiemy o tym, jak oddziałuje ona na wydajność ćwiczeń osoby ją noszącej.

Odzież kompresyjna sportowa – sprawne usuwanie “zakwasów” ze zmęczonych mięśni

Odzież oraz bielizna kompresyjna to profesjonalne wyroby, które posiadają wiele właściwości pozytywnie oddziałujących na komfort ćwiczeń. Przede wszystkim taka odzież mocno przylega do ciała co powoduje, że otoczone nią mięśnie prędzej się regenerują. Kontrolowany ucisk, jaki daje ta najczęściej bezszwowa odzież, skutkuje lepszym dotlenieniem i ukrwieniem tkanek oraz szybszym usuwaniem kwasu mlekowego ze zmęczonych mięśni. Dobrej klasy odzież uciskowa w słoneczne dni nie dopuści do przegrzania organizmu, a zimą skutecznie ochroni go przed mrozem. Ta właściwość ubrań kompresyjnych pozwala na wykorzystanie ich zarówno przez sportowców trenujących w zaciszu siłowni, jak i tych wolących ćwiczenia outdoorowe. Kolejną niezwykle istotną cechą odzieży i bielizny kompresyjnej jest zdolność ochrony mięśni przed mikrourazami, jako że osłabia ona wstrząsy oraz wibracje mięśni, częstokroć występujące w czasie treningów o charakterze siłowym.

Bielizna oraz odzież kompresyjna – czy zawsze zakładać na czas treningów?

Odzież kompresyjna opracowana została przede wszystkim do korzystania z niej w czasie aktywnego treningu. Na przykład spodenki o właściwościach uciskowych normują pracę mięśni kończyn dolnych, w ten sposób pomagając biegaczom osiągnąć lepsze rezultaty, z kolei koszulki kompresyjne wzmacniają mięśnie brzucha i pleców. Profesjonalni sportsmeni, skoncentrowani na treningu mięśni całego ciała częstokroć używają kombinezonów kompresyjnych, natomiast zwykli bywalcy klubów fitness zazwyczaj ograniczają się do zestawu top + spodenki. Sportowe skarpetki czy getry kompresyjne można nosić podczas treningów, jednak poleca się korzystać z nich raczej bezpośrednio ćwiczeniach, aby szybciej odbudować mięśnie. Istotne jest także, żeby poprawnie dobrać rozmiar bielizny lub odzieży kompresyjnej, tak by nie prowadziła do zbyt silnego ucisku, który mógłby negatywnie wpłynąć na cyrkulację krwi. Bielizna i odzież kompresyjna męska oraz damska to artykuł, który można zakupić w sklepach sportowych.

Dane kontaktowe:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]