maseczki na twarz ochronna, maska ochronna, maska na twarz
Wszystko o zdrowiu Zakupy

Osłaniaj usta i nos przed wirusami – o maseczkach ochronnych

Jeszcze do niedawna maska ochronna kojarzyła się tylko ze służbą medyczną albo gromadami turystów odwiedzającymi Polskę. W ostatnim czasie z uwagi na szerzące się okresowo niebezpieczne choroby zakaźne przenoszone za pośrednictwem śliny, jednorazowe maski ochronne oraz te, których można używać kilka razy, są coraz częściej noszone przez Polaków.

Po co nam maseczki wielorazowe?

Maseczki ochronne osłaniają nos oraz usta, dzięki czemu ograniczane jest zagrożenie przedostania się wirusów i zarazków do organizmu przez śluzówkę. Niektóre maski wyposażone są w przezroczystą przesłonę z tworzywa sztucznego, która osłania całą twarz, a zwłaszcza oczy, przez które także może dojść do zarażenia. Maseczki ochronne powinny być stosowane przez pracowników lecznic, lekarzy czy policjantów, którzy są na co dzień narażeni na bezpośredni, ciągły kontakt z osobami aktywnie zarażającymi. Zdrowym osobom takie maseczki posłużą do osłony przed groźnymi zarazkami w trakcie korzystania z transportu publicznego lub pracy. Stało się to wręcz koniecznością w okresie zagrożenia zachorowaniem na niezwykle groźnego koronawirusa COVID-19.

Jaką maseczkę wielorazową do powszedniego używania?

Maseczka ochronna musi mieć styczność ze skórą tylko nie drażniącą powłoką tkaniny, np. bawełny. Maseczki na twarz powinny być komfortowe i zapewniać swobodne oddychanie. Rekomenduje się nabywać maski na twarz, które zostały wyjałowione przed zapakowaniem i które wytwarzane są z certyfikowanych materiałów filtracyjnych używanych w branży medycznej. Niektórymi maseczkami można posługiwać się wielokrotnie, oczywiście pod wymogiem zachowania zaleceń zawartych w instrukcji do nich załączonej.

Dane kontaktowe:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]