Zakupy

Popularne piłki sportowe – czym się od siebie różnią?

Więcej informacji o piłkach Hummel.

Nie ma dużej ilości dyscyplin sportowych, które można praktykować bez konieczności zastosowania dodatkowych akcesoriów. Nawet w wielu sportach indywidualnych, np. tych z obszaru gimnastyki oraz lekkoatletyki, należy wyposażyć się w młot bądź tyczkę. Jednak najbardziej rozpoznawalnym na całym świecie sprzętem sportowym, spotykanym w najrozmaitszych sportach drużynowych (i nie tylko), są piłki. W niniejszym tekście przedstawiamy charakterystykę 3 piłek wykorzystywanych w grach modnych wśród naszych rodaków.

Czym odróżniają się od siebie piłki do najpopularniejszych gier zespołowych?

1. Piłka do piłki nożnej to prawdopodobnie sprzęt, który spotkać można w pokoju każdego nastolatka, a ostatnio i niejednej dziewczyny, bowiem do sukcesu zawodowego w tym sporcie częstokroć dążą także panie. Obwód piłki do “nogi” musi mieścić się w przedziale 0,68-0,70 metra, a jej waga to na ogół od 410 do 450 gramów. Dawniej piłki te szyto z naturalnej, współcześnie wykorzystywana do tego jest w głównej mierze eko skóra. Piłki do piłki nożnej jeszcze kilkadziesiąt lat temu określano “biedronką” zważywszy na specyficzne czarne łatki, które musiały być zauważalne w czarno-białych telewizorach. W dzisiejszych czasach piłki do „nogi” produkowane są w nieprzebranych wzorach i kolorach, a większość większych turniejów futbolowych ma swój unikalny projekt piłki.
2. Piłka do siatkówki jest niedużo mniejsza aniżeli ta do piłki nożnej, ponieważ jej obwód ma od 65 do 67 centymetrów. Jest od niej aczkolwiek znacznie lżejsza – jej ciężar to ok. 260-280 gramów. Wewnątrz mieści się lateksowy pęcherz, a między nim a skórzaną powierzchnią (również na ogół wykonaną ze skóry syntetycznej) znajduje się warstwa bawełny albo nylonu. Piłki do siatkówki produkuje się w wersji indoor i beach.
3. Piłka do piłki ręcznej jest najmniejsza z piłek tu omawianych, lecz co istotne jej wymiary i wagą są inne zależnie od tego, kto ją wykorzystuje. Inny obwód mają więc piłki do piłki ręcznej dla mężczyzn, inne dla dorosłych kobiet, a piłki o najmniejszych rozmiarach produkowane są dla dzieci. Stąd waga piłek dla szczypiornistów waha się między 260 do nawet 475 g, a ich obwód – 46 do nawet 60 cm. Dętka tych piłek musi być bardzo mocna, toteż zazwyczaj sporządzana jest z lateksu. Osłona natomiast musi dobrze przylegać do dłoni.

Czy uprawiamy sport wyłącznie dla przyjemności, czy jesteśmy profesjonalnymi sportowcami, opłaca się wykorzystywać akcesoria wysokiej jakości. Zagwarantuje to nie tylko wyższy komfort w trakcie rozgrywki – lepsza piłka na pewno posłuży także zdecydowanie dłużej.

Dane kontaktowe:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]