Zakupy

Poznaj różne akcesoria do alkoholu

Więcej szczegółów o akcesoriach do alkoholu

Samodzielna produkcja napojów alkoholowych, kiedyś niezwykle popularna, dziś powraca do łask. Do poszukiwań skłaniają nas zarówno względy finansowe (alkohole wyprodukowane na własną rękę są dużo tańsze niż te ze sklepu), ale też możliwość przygotowania trunków według własnych upodobań, skłonność do eksperymentów oraz satysfakcja płynąca ze spożywania swoich alkoholi. Gros osób, które samodzielnie sporządzają domowe napoje, wybiera nalewki, wino, cydr bądź piwo, acz nie brak też wielbicieli tradycyjnego samogonu. Jednak niezależnie od tego, w jakich napojach się specjalizujemy, winniśmy zaopatrzyć się w stosowne akcesoria.

Jakie akcesoria do alkoholu są najważniejsze?

Produkcja alkoholu w domu nie jest możliwa bez akcesoriów i naczyń do fermentacji – odpowiednich korków, balonów, pojemników czy rurek. Poza tym do każdego rodzaju alkoholu wymagane są odmienne akcesoria – dla wina jest to m.in. prasa do owoców, zaś w przypadku piwa – kotły i chłodnice. Do rozlewu alkoholi niezbędne są z kolei takie akcesoria jak kapslownica lub korkownica. Na tym jednak lista potrzebnych akcesoriów się nie zamyka, bo butelki z alkoholem należy odpowiednio oznaczyć.

Akcesoria do alkoholu – kapturki termokurczliwe oraz etykiety na butelki

Etykiety na bimber czy inne alkohole domowe możemy sporządzić samemu. Dużo przyzwoiciej będą się jednakże prezentować butelki z dekoracyjnymi etykietami na wódkę i chroniącymi korek kapturkami, które możemy zaserwować podczas towarzyskich imprez albo bez wstydu podarować najbliższym w charakterze upominku. Odrębny wariant takich dodatków to etykiety weselne, które możemy nakleić nie tylko na własnych alkoholach, ale też tych nabytych w sklepie i podkreślić tym sposobem charakter przyjęcia.

Dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]